Piłkarki ręczne z Lubina mistrzyniami!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-05-21 00:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Decydujące spotkanie w ekstraklasie piłkarek ręcznych dostarczyło licznym kibicom wielu emocji i - co najważniejsze - dało pełnię szczęścia. Złote medale zawisły na szyjach piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin.

Zespół Bożeny Karkut od początku narzucił rywalkom swój styl gry. W 7 minucie po bramkach Karoliny Semeniuk-Olchawy i Moniki Migały Zagłębie prowadziło już 6:2. Trener SPRu Edward Jankowski poprosił o czas, ale nie był w stanie zatrzymać dobrze grających zawodniczek z Lubina. W 10 minucie Zagłębie prowadziło 8:4.

Wreszcie dobrze zagrały lubińskie bramkarki a świetnymi interwencjami popisywała się zwłaszcza Izabela Czarna. Zespół SPRu był w stanie odrabiać straty tylko wówczas gdy grał w przewadze. Po 30 minutach gry Zagłębie prowadziło 18:15.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. W 35 minucie po bramce Joanny Obrusiewicz było 22:16 a na 10 minut przed końcem drużyna Zagłębia prowadziła 28:23.

Końcówka okazała się jednak nerwowa. Na pięć minut przed końcem meczu Zagłębie prowadziło już tylko 29:27 a tuż przed końcem było 31:30. Ale zespół SPRu nie zdołał odrobić strat. Tytuł mistrzowski zasłużenie trafił do drużyny Zagłębia, która w tym sezonie wywalczyła także Puchar Polski.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR AZS POL Lublin 31:30 (18:15).

Stan rywalizacji finału play off (do trzech zwycięstw) 3-2 dla Zagłębia.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Natalia Tsvirko, Monika Maliczkiewicz, Izabela Czarna - Aneta Pielarz 1, Natalia Ciepłowska, Anna Lisowska 1, Karolina Semeniuk-Olchawa 10, Joanna Obrusiewicz 4, Monika Migała 4, Vanessa Jelic, Klaudia Pielesz 4, Kinga Byzdra 7.

SPR AZS POL Lublin: Weronika Mieńko, Anna Baranowska - Sabina Włodek 8, Ewa Wilczek 1, Małgorzata Majerek 6, Monika Marzec 3, Katarzyna Wojdat, Małgorzata Kucińska 3, Kristina Repelewska 2, Izabela Puchacz 6, Izabela Skrzyniarz, Alesia Mihdaliova 1, Alina Wojtas.