Odnaleziona 11-letnia Patrycja. Child Alert odwołany - Radio Wrocław

Odnaleziona 11-letnia Patrycja. Child Alert odwołany

MF, informacja prasowa
| Rok temu, 2025-05-15, 06:23
 Odnaleziona 11-letnia Patrycja. Child Alert odwołany - Policja odnalazła zaginioną Patrycję/ fot. radiowroclaw.pl
Policja odnalazła zaginioną Patrycję/ fot. radiowroclaw.pl

Minister spraw wewnętrznych i administracji podziękował policjantom. „Patrycja bezpieczna, dziękuję Policjantom!” – napisał Tomasz Siemoniak na portalu X.

Dziewczynka zaginęła we wtorek, kiedy po wizycie u dziadków nie wróciła do rodzinnego domu. Służby uruchomiły procedurę Child Alert, która została już odwołana.

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Głównym celem programu jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie dzieci i nastolatków dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja systemu opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim policji i mediów, które – dzięki błyskawicznej współpracy – są w stanie niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka szerokiemu gronu odbiorców.

Zobacz też: 4-latek wieczorem sam jechał autobusem. Pomógł mu dopiero kierowca MPK [WIDEO]


Komentarze (3)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Imolens 2025-05-15 06:39:24 z adresu IP: (2a02:a311:c582:eb00:dc92:x:x:x)
Gdzie była?
~Niki 2025-05-15 07:04:52 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
To jest ważne jeżeli przy kolejnym alercie służby chcą żeby ludzie się angażowali. Zazwyczaj rodzina prosi o nie zadawanie pytań jeżeli nastolatka poszła w tango na bunga bunga. Ale w tym wypadku chodzi o 11 latkę! Więc ludzie mają prawo wiedzieć!
~Firma 2025-05-15 06:45:56 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
To jest nie ważne. Uszanuj decyzję i dobro rodziny jak i tej dziewczynki.