Literatura #22/2025: Bogdan Rudnicki, Katarzyna Kostołowska, Anna Kasiuk

W audycji książkowej RWK gościli:
Bogdan Rudnicki – Naszym gościem był autor najnowszej oraz… pierwszej w Polsce książki poświęconej Hłasce. Pierwsza „Marek Hłasko” ukazała się, 42 lata temu, w roku 1983 a najnowsza "Hłasko. Nasz nie-współczesny, czyli nowy wspaniały żywot starej manipulacji" (Wydawnictwo Universitas) przed kilkoma tygodniami. Nasz gość jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem wielu tekstów prasowych oraz twórcą spektakli teatralnych i scenariuszy filmowych.
Katarzyna Kostołowska - Odliczanie po CZTERDZIESTCE trwa! Cztery przyjaciółki z Wrocławia nie zwalniają tempa, bo i czas biegnie nieubłaganie. Do tego dochodzą przeróżne zmiany, wahania nastroju, nagłe uderzenia gorąca, kołatanie serca, bezsenność. Z burzą hormonów można sobie dość łatwo poradzić, dużo trudniej sprostać życiowym rewolucjom. Te nie ominą bohaterek serii także i w tym „Czterdzieści i wciąż piękne” (Wydawnictwo Książnica), w którym to już tomie? Wrocławianki - Anita, Magda, Karola i Aśka czasu i książek o nich nie liczą. My liczymy. Wrocławska autorka, prawniczka, polonistka i pisarka zaprasza do lektury dziewiątej już opowieści.
Anna Kasiuk – Hmm, bohaterka powieści Aleksandra jest dziennikarką radiową i prowadzi nocną audycję. Radio staje się furtką, przechodząc przez którą słuchacze mogą dać upust emocjom. Z możliwości wypowiedzenia się w eterze często korzysta Tajemniczy M, ale Ola poznaje też mężczyznę, który pisze do niej sugestywne listy... „Nocny słuchacz” (BookEnd Wydawnictwo) to najnowsza powieść autorki kilkudziesięciu powieści obyczajowych i erotycznych.
POSŁUCHAJ
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
