Sentymentalna podróż Darka Malejonka

Ewa Zając | Utworzono: 2011-08-01 08:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Album "Rzeka dzieciństwa" to piąta płyta w dorobku grupy i wyjątkowa. Znalazły się na niej klasyczne już utwory słynnych polskich twórców: m.in. Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy i Seweryna Krajewskiego.

Na krążku znalazła się też kompozycja Lecha Janerki "Strzeż się tych miejsc". Jak mówi sam Malejonek, zadanie było niełatwe: po raz pierwszy te piosenki miały  zabrzmieć w wersji reggae, jednocześnie zachowując charakter oryginałów.

To zadanie udało się wykonać: zespół dostał akceptację nawet tych, którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych nagrań ze studia: "Płoną góry płoną lasy”, "Pod Papugami" i "Jednego Serca".

Utwory brzmieniowo mocno osadzone są w klimacie lat 60 i 70-tych. Osiągniecie takiego efektu było możliwe dzięki nagraniom na tzw. "setkę" z użyciem analogowego sprzętu i instrumentów z tamtych lat.

Pierwszym singlem z płyty jest pochodząca z repertuaru zespołu Breakout piosenka "Sny kolorowe". Ten utwór z tym tygodniu będzie się często pojawiał na naszej antenie.

Warto nas słuchać - Maleo opowie w Radio Wrocław o "Rzece dzieciństwa", będziemy mieć też kilka egzemplarzy dla słuchaczy!

TRACKLISTA:
1. Sny kolorowe
2. Płoną góry, płoną lasy
3. Rzeka dzieciństwa (feat. Ras Luta)
4. Jednego serca
5. Korowód (feat. Gutek)
6. Kiedy byłem małym chłopcem (feat. Wilku)
7. Zegarmistrz światła
8. Pod papugami Ft. Lilu
9. Strzeż się tych miejsc (ft. 52)
10. Gdybym był wichrem
11. Etiuda rewolucyjna dub

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.