Piosenka tygodnia w Radiu Wrocław

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2011-08-15 09:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Themindkiller/Wikipedia

Jeden z najważniejszych rockowych zespołów przełomu lat 80. i 90. wraca z nową muzyką.

Tej płyty miało nie być. Gdy Jane's Addiction reaktywowali się parę lat temu po raz kolejny (muzycy grupy często się konfliktują i równie często dochodzą potem do wniosku, że z nikim innym nie gra im się równie dobrze), zapowiadali intensywną trasę koncertową i nic ponadto. Na szczęście postanowili jednak znowu wejść do studia.

Ostatni studyjny album Jane's Addiction ukazał się 8 lat temu. W sumie tych studyjnych płyt grupa ma w dorobku zaledwie trzy. Niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że panowie zaczęli razem grać w połowie lat 80. Ale za to jakie to były płyty!

Zainspirowały całe tłumy artystów. Dwa lata temu reaktywowani Jane's Addiction odwiedzili Polskę, wystąpili w Poznaniu i mogliśmy się przekonać, że koncertowo są w dobrej
formie, teraz zobaczymy na ile są w stanie nagrać nowy materiał dorównujący temu wspaniałemu zarejestrowanemu przed laty.

Nowy album ukaże się 27 września, będzie się nazywał "The Great Escape Artist". Co ciekawe, na basie zagrał na płycie muzyk innego popularnego zespołu, David Sitek z TV On The Radio. Sitek jest też współproducentem płyty.

Jeśli ktoś już teraz chce się przekonać jak brzmi nowa muzyka Jane's Addiction, powinien słuchać w tym tygodniu Radia Wrocław, fragment nowej płyty zatytułowany "Irresistible Force" będzie pojawiał się w najbliższych dniach często na naszej antenie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama