Jaki jest wrocławski tymczasowy dworzec? (Zobacz i posłuchaj)

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2010-04-15 08:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wrocławski tymczasowy dworzec, fot. Dariusz Wieczorkowski

Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnie zaprojektowanego budynku, który spełnia wszystkie normy i funkcje. Okazuje się jednak, że PKP zaliczyło ogromną wpadkę zapominając o niepełnosprawnych.

Budynek i dojście do niego jest przystosowane pod wózki inwalidzkie, jednak niepełnosprawni nie dostaną się samodzielnie na perony. PKP przyznaje się do błędu i obiecuje w najbliższych dniach znaleźć rozwiązanie, które zapewni komfort wszystkim pasażerom.

Póki co niepełnosprawnym pozostaje liczyć na pomoc innych pasażerów. Mogą oni także skorzystać z pomocy rzecznika prasowego*, który obiecał wysyłanie ochrony za każdym razem, kiedy niepełnosprawny będzie się chciał dostać na peron dworca.

Nie działa również galeria kontenerowa, jednak ma ona zostać otwarta w ciągu najbliższych kilku dni. W międzyczasie na Dworcu Głównym trwają prace związane z oddawaniem poszczególnych pomieszczeń budynku inwestorom i firmom wykonującym remont.

A co wrocławianie myślą na temat nowego dworca? Zapraszamy do wideo relacji Radia Wrocław:*Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu: +48 601 26 11 50.


Czytaj też:

Tymczasowy dworzec zastąpił Wrocław Główny (Posłuchaj)

Wrocław - zobacz jaki będzie nowy dworzec główny

Wrocław Główny - wczoraj, dziś... i jutro (Wideo i Zdjęcia)

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama