Kolędy stojących w kolejce

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-01-03 09:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Tym razem na koncert 7 stycznia w Kościele Garnizonowym (ul. św. Elżbiety, Wrocław) o godz. 19.30 zaprosiliśmy Krystynę Prońko. Gorzowianka, rozpoczęła karierę wokalną, w rodzinnym zespole " Refleks .W 1973 r. wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu gdzie uhonorowano jej interpretacje piosenek " Po co ci to chłopcze" i " Umarłe krajobrazy"  I nagroda W 1975 r powtórzyła swój pierwszy sukces opolski otrzymując główną nagrodę za utwór "Niech moje serce kołysze ciebie do snu " (J. Koman, M. Dutkiewicz ) Interpretacja ta zdobyła nadto tytuł piosenki roku 1975 w plebiscycie magazynu "Non Stop". Jej najbardziej znane utwory to „Jesteś lekiem na całe zło” i „Psalm stojących w kolejce”.

Tradycja wspólnego kolędowania OkiS-u z Dolnoślązakami sięga już ponad 10 lat. Do tej pory wystąpili, m.in.: Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki pod dyrekcją Stefana Stuligrosza, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Sikorowski z zespołu Pod Budą z córką Mają, dziecięcy zespół Arka Noego oraz zespół Golec uOrkiestra.

- Nigdy dotąd nie zawiodła nas publiczność – mówi Joanna Drab-Pasierska z OKiS. - Jako organizatorów cieszy nas niezmiernie fakt, iż wśród dorosłych i dzieci obecnych na koncertach panuje radosna atmosfera, a publiczność często zaczyna kolędować wraz z wykonawcami. Wyjątkowej magii przydaje kościołowi jego wystrój. Dzięki życzliwości sponsorów, w tym głównie Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, wszystkich zdaje się otulać zapach choinek i blask zapalonych lampek oraz świec, wdzięcznie nastrajając do noworocznej zadumy, której towarzyszy podziw dla polskiej tradycji.

W sobotę 7 stycznia Krystynę Prońko usłyszymy w zdecydowanie  świątecznym repertuarze z towarzyszeniem Pawła Serafińskiego (organy Hammonda) i Kuby Raczyńskiego (saksofon). Jak przyznaje Prońko, chce zaprosić mieszkańców do wspólnego kolędowania i śpiewania utworów świątecznych. Od wtorku 20 grudnia można już kupić bilety w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS (Wrocław, Rynek-Ratusz 24). Cena w przedsprzedaży to 20 zł (w dniu koncertu 25 zł). Warto się pospieszyć, gdyż liczba biletów jest ograniczona.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama