Udane rozpoczęcie 2012 roku

| Utworzono: 2012-01-06 10:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Łatwo nie było, ale liczy się końcowy rezultat. W 20 kolejce ekstraklasy pokonali Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 80:72.

W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowali się goście, którzy objęli prowadzenie. Turów szybko jednak odrobił stratę i uzyskał przewagę. W końcówce tej części Siarka doprowadziła do wyrównania.

Druga kwarta należała do wicemistrzów Polski. Zespół Jacka Winnickiego mozolnie zbudował przewagę. Bardzo dobrze dysponowani byli Kickert oraz Moore i właśnie za sprawą skuteczności tej dwójki do przerwy zgorzelczanie prowadzili 40:35.

Trzecia ćwiartka była bezsprzecznie najlepszą w wykonaniu gospodarzy. Dolnośląski zespół świetnie zaprezentował się szczególnie w defensywie. Pozwolił rywalom na zdobycie zaledwie 11 punktów. Sam rzucił ich prawie dwa razy tyle.

Gdy na początku ostatniej kwarty Turów uzyskał blisko 20 punktową przewagę nikt w hali przy Maratońskiej nie przypuszczał, że końcówka spotkania może być
emocjonująca. Niestety powróciły demony z 2011 roku. Zgorzelczanie zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo a ambitny zespół Siarki ruszył do ataku. Goście błyskawicznie zdobywali kolejne punkty i zmniejszyli prowadzenie Turowa do zaledwie 4 oczek.

Decydujące sekundy należały do drużyny Winnickiego i kibice w Zgorzelcu pierwszy raz w 2012 roku mogli unieść ręce w geście triumfu. Turów zaimponował skutecznością rzutów za trzy punkty (8 z 16). Indywidualnie popis dał Daniel Kickert. Australijczyk zdobył 25 punktów oraz zanotował 8 zbiórek i 4 asysty.

PGE Turów Zgorzelec - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 80:72 (18:18, 22:17, 20:11, 20:26).

PGE Turów Zgorzelec - Daniel Kickert 25, Ronald Moore 20, Konrad Wysocki 13, Aaron Cel 10, Dallas Lauderdale 6, Artur Mielczarek 3, Giedrius Gustas 2, David Jackson 1, Michał Chyliński 0.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Nicchaeus Doaks 17, Josh Miller 16, LaMarshall Corbett 15, Marek Piechowicz 10, Przemysław Karnowski 7, Wojciech Barycz 4, J.T. Tiller 3, Dariusz Wyka 0.