RAT: Są już pierwsze zgłoszenia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-01-09 21:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia od osób, które zamierzają podjąć to niewiarygodne wyzwanie.

- To dyscyplina dla wszystkich ludzi, którzy umiłowali ruch - podkreśla Dariusz Sidor, znakomity polski triathlonista, który naszą akademię poprowadzi.

Do końca stycznia wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił mogą wypełnić specjalną ankietę, która jest zamieszczona na naszej stronie internetowej. Potem nastąpi weryfikacja a od lutego rozpoczną się już intensywne treningi. Przyjmujemy wszystkich i z tej grupy zostanie wybrane grono osób, które będzie podlegało specjalistycznemu treningowi.

- To może być od 4 do 8 osób. Okres przygotowań będzie obejmował prawie dwuletni cykl. Mogą zgłosić się do nas osoby, które po pierwsze chcą wziąć udział i po drugie - co ważne - muszą umieć pływać, choć nie jest istotne jakim stylem i jak szybko - zapowiada Dariusz Sidor.

Cel na ten rok to zmierzenie się z dystansem 1,9 km pływania + 90 km jazdy na rowerze + 21 km biegu. Na zakończenie roku 2013 naszych zawodników czeka dystans dwukrotnie dłuższy i wtedy już każdy, kto ukończy taki dystans będzie mógł nosić zaszczytne miano Ironmana.

Pełny triathlon to 3,8 km pływania + 180 km jazdy na rowerze + 42 km biegu. Można to porównać z przepłynięciem z Wrocławia Odrą do Urazu, następnie dojechaniu rowerem do Katowic i wreszcie dobiegnięciu do Krakowa. - To w sumie 226 km - dodaje Sidor.

Aby zmierzyć się z takim dystansem trzeba będzie trenować niemal codziennie a 1-2 razy w tygodniu być w kontakcie z trenerem. Dodatkowym, ale bardzo miłym obowiązkiem, będzie dzielenie się spostrzeżeniami i wrażeniami z treningów na specjalnym blogu.

Sam udział w Radiowej Akademii Triathlonu jest bezpłatny. Trzeba jednak pamiętać o konieczności zakupienia niezbędnego sprzętu.

- To nie jest duży koszt, ale opłata startowa za udział w markowych zawodach to w tej chwili około 500 euro - dodaje Sidor.

Pierwsi chętni już są - czekamy na kolejnych!

Zobacz również:

Radiowa Akademia Triathlonu (Zgłoś swój udział)

Lekko nie będzie, to pewne! (Posłuchaj rozmowy z Dariuszem Sidorem)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama