Włocławek zdobyty przez Turów

| Utworzono: 2012-01-21 12:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Skończyło się niezwykle istotnym zwycięstwem dolnośląskiej drużyny. Koszykarze PGE Turowa lepsi w szlagierze 23 kolejki TBL od Anwilu. Zgorzelczanie wygrali w Hali Mistrzów, po dogrywce, 84:79.

Turów doskonale rozpoczął spotkanie. Po kilku minutach prowadził 16:5. Zaskoczeniem było nie tylko bardo dobre "wejście" w mecz. Szokiem był przede wszystkim fakt, kto w drużynie ze Zgorzelca grał "pierwsze skrzypce". Bohaterem inauguracyjnych minut i całego pojedynku we Włocławku okazał się zazwyczaj "przyspawany" do ławki rezerwowych John Edwards. Amerykanin w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów. W całym meczu aż 22.

Dzięki przede wszystkim Edwardsowi wicemistrzowie Polski prowadzili po 10 minutach 23:16. W drugiej ćwiartce rolę się odwróciły. To Anwil miał "swojego Edwardsa". Bardzo dobrze wprowadził się do gry Łukasz Majewski. Reprezentacyjny skrzydłowy trafiał na różne sposoby. W tej części zdobył 10 punktów. Włocławianie rzucili w drugich 10 minutach 25 oczek, stracili tylko 16. Do przerwy był więc remis.

Po przerwie "królowała defensywa". Zdecydowanie lepiej w tym elemencie prezentowali się goście. I to oni po trzeciej kwarcie mieli przewagę sześciu punktów.

Ostatnie 10 minut lepiej rozpoczęli koszykarze Emira Mutapcicia. Najpierw odrobili stratę a na 210 sekund przed końcem objęli prowadzenie 65:61. To jednak zgorzelczan nie podłamało. Po wolnych Ronalda Moora, na kilkanaście sekund przed końcową syreną, Turów prowadził 69:67. Ostatnia akcja czwartej kwarty należała jednak do Anwilu. Szalony rzut oddał Dardan Berisha i "koszykarskim cudem" doprowadził do dogrywki.

W niej włocławianie poszli za ciosem. Cztery pierwsze punty zdobył Berisha. Później jednak lepiej w koszykówkę grali przyjezdni. Ważne rzuty trafiali
Kickert, Jackson i Cel. Po pasjonującym meczu ręce w geście triumfu mogli podnieść zawodnicy Turowa. Drugi raz w sezonie zasadniczym ekipa Winnickiego pokonała Anwil.

To zwycięstwo pozwoliło Turowowi pozostać w grze o pozycję lidera pierwszej części sezonu Tauron Basket Ligi.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 79:84, dogrywka (14:23, 25:16, 10:16, 20:14, 10:15)

Anwil: Edwards 16, Harrington 14, Majewski 14, Szubarga 13, Berisha 10, Kinnard 8, Allen 2, Hajrić 2, Lewis 0, Wołoszyn 0

PGE Turów: Edwards 22, Jackson 16, Kickert 16, Cel 12, Wysocki 11, Moore 5, Chyliński 2, Gustas 0, Jankowski 0, Lauderdale 0, Mielczarek 0.