Alba Chorzów - Śląsk Wrocław

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2012-01-27 10:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W 17. kolejce rozgrywek zespół Śląska o punkty walczyć będzie w Chorzowie. Przed podopiecznymi trenera Rafała Kalwasińskiego trudne zadanie. Drużyna miejscowej Alby nie przegrała jeszcze w tym sezonie meczu na własnym parkiecie.

Ostatnie dni były bardzo udane dla zespołu WKS-u. Dwie wygrane w lidze oraz spektakularne zwycięstwo nad pierwszoligową Rosą Radom w 4. rundzie rozgrywek o Puchar PZKosz. sprawiają, że wrocławianie w kolejną podróż na Górny Śląsk udają się w dobrych humorach. Do drużyny po niedawnych problemach zdrowotnych wrócił już jeden z liderów - Radosław Hyży. Doświadczony skrzydłowy był jednym z głównych, obok Adriana Mroczka-Truskowskiego, autorów środowego sukcesu w spotkaniu pucharowym. W meczu z Rosą Radom z dobrej strony pokazali się także obaj wrocławscy rozgrywający Norbert Kulon i Rafał Glapiński, co stanowi dobry prognostyk przed trudnym występem w Chorzowie.

Alba zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Górnego Śląska wygrał wszystkie 7 spotkań przed własną publicznością - pokonując m.in. głównych pretendentów do awansu z Katowic, Ostrowa i Prudnika. To pokazuje, że podopieczni Rafała Sobeckiego wciąż nie składają broni w walce o czołowe lokaty w tym sezonie.

Atutem chorzowskiej ekipy jest bardzo wyrównanym skład. Okazale prezentują się zwłaszcza środkowi Alby, którzy prezentują zbliżony poziom sportowy i twardo walczą zarówno w obronie, jak i w ataku. Najskuteczniejszym graczem chorzowian w tym sezonie jest obrońca Łukasz Wójcik. W jesiennym spotkaniu tych drużyn rzucił Śląskowi aż 24 punkty, ale wrocławianie pewnie wygrali w Kosynierce 98:69.

Jeżeli w Chorzowie koszykarze Śląska zagrają tak jak w trzeciej i czwartej kwarcie niedawnego meczu z Rosą Radom - wrocławscy kibice nie powinni mieć powodów do obaw o wynik końcowy. Gorzej będzie, gdy zespół WKS-u po przerwie spisywać się będzie podobnie jak w ostatnim ligowym występie w Skierniewicach.

Mecz Alby Chorzów ze Śląskiem rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00. Na relacje zapraszamy do Radia Wrocław.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama