DRJ odwiedził Galowice

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2012-05-28 12:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
DRJ odwiedził Galowice - Fot. Katarzyna Pawlak
Fot. Katarzyna Pawlak

Piękne karety, bryczki i sanie w wyjątkowym wnętrzu i ciekawej aranżacji. Kolekcja licząca prawie 60 pojazdów mieści się w zbudowanym w 1730 roku szachulcowym spichlerzu, który został w ostatnich latach pieczołowicie odrestaurowany. Ekspozycja muzealna rozlokowana została na 3 piętrach budynku. Obok bardzo eleganckich pojazdów konnych znajdziemy tu również konny wóz strażacki, wóz masarski do przewożenia mięsa i wędlin czy doktorkę, którą podróżował lekarz.

Możemy też zobaczyć kolekcję siodeł kawaleryjskich, uprzęże i kiełzna.

Wśród zwiedzających Muzeum Powozów w Galowicach były dzieci dla których przygotowano specjalny program z okazji Dnia Dziecka. Swój spektakl zaprezentował Teatr Klinika Lalek. Dzieci wraz z rodzicami mogły tez wybrać się na przejażdżkę dyliżansem pocztowym.

W niedzielę otwarto w Galowicach Szlak Zabytków Komunikacji, który z Galowic prowadzi do Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie oraz do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Podróż Szlakiem Zabytków Komunikacji to znakomita okazja do poznania historii podróżowania na świecie, a dla niektórych okazja do wspomnień i wzruszeń przy eksponatach, które pamiętają z lat swojej młodości.

Więcej o Muzeum w Galowicach na stronie www.muzeumgalowice.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.