Skunk Anansie "Black Traffic"

Wojciech Janicki | Utworzono: 2012-07-29 17:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Skunk Anansie to angielski zespół rockowy, który powstał w 1994 roku. W skład zespołu wchodzą - wokalistka Skin (Deborah Anne Dyer), Cass (Richard Lewis), gitarzysta basowy Ace (Martin Kent), gitarzysta Mark Richardson.

Początkowo Skin i Cass tworzyli zespół Mama Wild, jednak nie istniał on zbyt długo. Spotkali bowiem Ace’a i stworzyli razem zespół Skunk Anansie. Zespół niezwykle szybko został zauważony przez Ricka Lenooxa, który zafascynowany grupą, od samego początku wróżył im szybki sukces.

Po zaledwie kilku miesiącach kapela podjęła współpracę z One Little Indian Records. Do wypuszczenia ich pierwszego albumu „Paranoid & Sunburnt”, wydanego w 1995 roku, na rynku ukazały się dwa single ”Little Baby Swastikkka” oraz mocno kontrowersyjny utwór „Selling Jesus”, który znalazł się na 46 miejscu brytyjskiego zestawienia Top 100.

W tym czasie zespół wystąpił w pierwszej edycji programu telewizyjnego, zrealizowanego dla Channel 4 „The White Room”, oraz współpracował z Bjork, przy numerze „Army of Me”. Jednak to „Little Baby Swastikkka” okazał się kawałkiem, którym zaskarbili sobie miłość fanów i uznanie krytyków.

W 1996 roku zespół został nominowany do „MTV Music Award” w kategorii debiuty, a w 1997 zostali nominowani jako najlepszy zespół „live” oraz jako najlepsza grupa rockowa. Nagród jednak nie zdobyli. Uzyskali jednak miano najlepszego zespołu „live” w rankingu gazety „Kerrang!”.

W 2001 roku grupa postanowiła zawiesić działalność. Skin rozpoczęła solową karierę. Jej pierwszy album „Fleshwounds” ukazał się w 2003 roku. W 2006 roku nagrała „Fake Chemical State”.

Ace również zrealizował solową płytę „Still Hungry” pod nazwą Ace Sounds, na którym gościnnie wystąpili Shingai Shoniwa z Noisettes oraz Sky z Morcheeba. W późniejszym czasie dołączył do bandu Manta. W 2002 roku Cass nagrał album „Scars” wraz z Garym Moorem. W tym samym roku Mark Richardson został perkusistą grupy Feeder, po śmierci ich pierwszego perkusisty Jona Lee.

W 2010 roku zespół powrócił, serwując swoim fanom krążek "Wonderlustre". Album bardzo dobry, dlatego oczekiwania wobec "Black Traffic" są spore.

Album pojawi się w sklepach 14 września 2012. I jak mówi Skin - wokalistka Skunk Anansie - czeka nas jeszcze lepszy krążek niż "Wonderluste".

- Według mnie, to dużo lepsza płyta niż "Wonderlustre", na której przecież było parę świetnych numerów. Wracamy, i niech mnie szlag trafi, jeśli nie będziemy się rozkoszować każdą minutą czasu, który mamy - mówi.

W Radiu Wrocław, mocna rockowa propozycja od Skin i spółki będzie ze znaczkiem piosenki tygodnia.


Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.