Grzeszne strony "7 grzechów głównych”

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-08-22 12:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Grzeszne strony "7 grzechów głównych” -

Telewizja pasożytuje na literaturze, nie daje jej żyć? To nieprawda! Postanowiliśmy złamać ten stereotyp przygotowując nietypową - bo inspirowaną jednym z jesiennych programów ID - antologię opowiadań kryminalnych "7 grzechów głównych".

Do współpracy zaprosiliśmy świetnych polskich pisarzy o wyrazistym stylu, zajmujących się ambitną prozą: Darka Foksa, Małgorzatę Rejmer, Zygmunta Miłoszewskiego, Łukasza Orbitowskiego, Edwarda Pasewicza, Martę Mizuro i Agnieszkę Wolny-Hamkało.

Autorzy pisali opowiadania na temat kolejnych grzechów: chciwości, zazdrości, pychy, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, nieczystości, gniewu, lenistwa. Tak oto powstał zbiór zaskakujących historii, w których roi się od zagadek i tajemnic, a napięcie sięga zenitu.

Jedno jest pewne: antologia to doskonała propozycja na koniec lata. Jej lektura z pewnością umili ostatnie długie, ciepłe wieczory i sprawi, że nawet leniwe wakacje nad jeziorem staną się przygodą pełną sekretów, nagłych zwrotów akcji i intelektualnych dociekań (uwaga: podczas czytania niektórych opowiadań można paść - ze śmiechu!). Książkę wydaną przez kanał ID wzbogacają sugestywne ilustracje cenionej ilustratorki Agaty Dudek.

Antologia „7 grzechów głównych” ukaże się 22 sierpnia 2012 roku. Jej uroczysta premiera odbędzie się podczas konferencji programowej kanałów Discovery Networks. Wtedy też zostanie zaprezentowane odświeżone oblicze kanału ID.

Program „7 grzechów głównych”, który stał się inspiracją dla powstania antologii, będzie można oglądać od 1 września, w każdą sobotę o godz. 23.30 na kanale ID. Każdy z siedmiu odcinków tej serii to dwie historie, w których jeden z grzechów głównych staje się motorem do wystąpienia przeciw bliźniemu. Przewodnikiem po mrocznych zakamarkach ludzkiej natury jest Darren Kavinoky, adwokat i dziennikarz. Co ciekawe, prowadzący analizuje motywy przestępstw, które z pozoru mogą się wydawać niezwiązane z 7 grzechami głównymi. Dzięki rzeczowemu wyjaśnieniu widzowie dostrzegają jednak, że w każdym przypadku to jedna z siedmiu ułomności ludzkiej natury pchnęła bohaterów serialu do popełnienia czynów spoza granicy prawa.

Ilustracje użyte w informacji prasowej pochodzą z antologii „7 grzechów głównych”.

BIO AUTORÓW:

Zygmunt Miłoszewski – pisarz i publicysta, autor powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim. W 2008 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2007 roku za powieść Uwikłanie. Książka doczekała się ekranizacji w 2011 roku, w tym samym czasie autor został nominowany do Paszportu Polityki.
Łukasz Orbitowski – pisarz specjalizujący się głównie w literaturze grozy. Dotychczas zostało wydanych dziesięć jego książek. Wydana w 2007 roku powieść Tracę ciepło została Krakowską Książką Miesiąca. Orbitowski otrzymał nominację do nagrody im. J. Zajdla. Jest również współtwórcą gry fabularnej Bakemono.
Małgorzata Rejmer – pisarka i doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. W 2009 roku wydała debiutancką powieść Toksymia, za którą w 2010 obyła nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Laureatka głównej nagrody w literackim konkursie Uniwersytetu Gdańskiego (2009).
Darek Foks – poeta i prozaik, laureat m.in. głównej nagrody Konkursu na Brulion Poetycki (1993) i nagrody TVP Kultura, dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki (2000, 2004). Autor między innymi powieści kryminalnej „Wielkanoc z tygrysem”. Redaktor działu prozy w Twórczości.
Edward Pasewicz – poeta, pisarz i kompozytor. Laureat VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (2000). W 2007 roku został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za książkę Henry Berryman Pięśni.
Marta Mizuro – współautorka powieści kryminalnej „Kogo kocham, kogo lubię”, krytyczka literacka, laureatka Nagrody im. Ludwika Frydego, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyki Literackiej (2002). Regularnie publikuje recenzje m.in. w Nowych Książkach, Przekroju, Zwierciadle, a także na łamach portalu Polskiego Radia. Obecnie pracuje w miesięczniku Odra.
Agnieszka Wolny-Hamkało – redaktorka antologii „7 grzechów głównych”, poetka, krytyczka literacka i publicystka. Współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym i TVP Kultura. W TVP 1 prowadziła program „Hurtownia książek”. W 2008 roku nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, laureatka konkursu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za tom Lonty. Redaktorka tomów Projekt Mężczyzna (2009) i ORWO (2011). Autorka sześciu tomów poetyckich.

BIO ILUSTRATORKI:
Agata Dudek – warszawianka, zajmuje się ilustracją książkową i prasową, malarstwem, fotografią i designem. Współpracuje m.in. z Naszą Księgarnią, Exlibrisem, Cartalią – Press, GWP, Nową Erą, Ezopem a także z Exklusivem, DIIL’em i magazynem „Twoje Dziecko”. Od 2008 roku rysuje również dla ENDO. Jest laureatką wielu konkursów graficznych m.in. zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Dyrektora Muzeum Karykatury w Międzynarodowym Konkursie Satyrycznym SATYRYKON, główną nagrodę w konkursie "Książka dobrze zaprojektowana" w Katowicach oraz nagrodę główna w konkursie GRAFEX.

ID
ID fascynuje widzów dzięki sugestywnym i pełnym emocji historiom, w których gra toczy się o najwyższą stawkę, a napięcie narasta z każdą sekundą. Kanał inspiruje, zachęca do myślenia, rozbudza pragnienie odkrycia prawdy, rozwikłania zagadki i poznania motywów. Prezentowane historie są przejmujące i dramatyczne, w pełni angażują widzów, którzy nie mogą spokojnie usiedzieć na swoim miejscu dopóty, dopóki prawda nie zostanie odkryta, a zagadka rozwiązana. Najnowsze i najpopularniejsze programy to m.in. „Wszystko dla pieniędzy”, „Między prawdą a fikcją”, „7 grzechów głównych”, „Fatalny splot zdarzeń” czy „Ofiary stalkingu”. ID to obecnie najszybciej rosnąca stacja kablowo-satelitarna w Stanach Zjednoczonych, bijąca rekordy popularności w swojej grupie docelowej. Dzięki doskonałej jakości programom oraz dopasowaniu ramówki do gustów i oczekiwań grupy docelowej ID zyskuje uznanie także w oczach coraz szerszego grona polskich widzów. W Polsce kanał ID jest dostępny m.in. w ofercie Cyfrowego Polsatu, Cyfry+, telewizji nowej generacji n, Vectry oraz Multimedia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.