Wrocław Cup 2012 – to już dziesiąty raz!

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-10-01 14:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocław Cup 2012 – to już dziesiąty raz! -

Turniejowe rozgrywki odbędą się w dniach 02-05.10 od godziny 10:00. Natomiast finał turnieju Wrocław Cup 2012 odbędzie 06.10 o godzinie 11:00. Wszystkie mecze będą rozgrywane na obiektach sportowych AZS – Hotel GEM przy ul. Mianowskiego we Wrocławiu.

Wrocław Cup 2012 to pierwszy turniej z serii NEC Wheelchair Tennis Tour, który rozpocznie się po zakończeniu paraolimpiady w Londynie. Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się 42 zawodników, z 7 krajów świata. Najwyższej rozstawiony na wrocławskiej imprezie jest Tom Egberink z Holandii (14. rakieta świata). Zaraz po nim, z numerem drugim, rozstawiony jest najbardziej utytułowany polski tenisista na wózku – Tadeusz Kruszelnicki (28. w światowym rankingu). W turniejowej stawce nie zabraknie również Piotra Jaroszewskiego, Albina Batyckiego oraz Jerzego Kulika. W kategorii kobiet najwyższej rozstawiona jest Brytyjka Louise Hunt (23 miejsce w rankingu). Nie zabranie również reprezentantek Polski, w turnieju zagrają: Judyta Olszewska, Katarzyna Wojcieszak oraz Lucyna Miętrkiewicz.

- Po raz drugi w historii Wrocław Cup odbędzie w hali. Zdecydowaliśmy o zmianie terminu z letniego na jesienny, aby nasze wydarzenie nie kolidowało z piłkarskim Euro 2012 – mówi Jacek Wierdak, prezes DSSN Aktywni. Największym plusem rozgrywania turnieju w październiku jest fakt, że nie będziemy musieli martwić się o pogodę, która już nie raz krzyżowała nam plany na kortach ziemnych – dodaje Wierdak.

Są to pierwsze zawody rozgrywane po zakończeniu turnieju paraolimpijskiego w Londynie, więc spodziewamy się licznej obecności publiczności. To były igrzyska inne niż wszystkie. Na trybunach nie było wolnych miejsc, a stadiony trzęsły się od dopingu. Londyńska publiczność pokazała, że niepełnosprawni to nie jest grupa szaleńców, którzy odważyli się uprawiać sport. Widzowie kibicowali po prostu zawodowym sportowcom, bez względu na ich niepełnosprawność.

Szczegóły na www.wroclawcup.com.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.