Poznaliśmy sportowca roku

| Utworzono: 2013-01-05 10:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Znamy rozstrzygnięcia 60. Plebiscytu Gazety  Wrocławskiej, Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej na najlepszego sportowca i trenera 2012 roku w naszym regionie. Wśród zawodników triumfował brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski. Zapaśnik Śląska Wrocław już myśli o kolejnych startach i kolejnych sukcesach.

Drugie miejsce w plebiscycie, wśród sportowców, zajął piłkarz Śląska Wrocław i reprezentacji Polski Waldemar Sobota, a trzecie żużlowiec Tomasz Jędrzejak ze Sparty Wrocław. Tuż za podium sklasyfikowana została niepełnosprawna pływaczka z Wrocławia, srebrna medalistka paraolimpiady w Londynie, Oliwia Jabłońska.

Na najlepszego trenera wybrano szkoleniowca zapaśników Śląska Wrocław, współtwórcę sukcesów Damiana Janikowskiego, Józefa Tracza.

Stawkę na podium w kategorii najlepszy trener uzupełnili Marian Węgrzynowski, szkoleniowiec łyżwiarstwa szybkiego MKS Cuprum Lubin, oraz Piotr Baron z żużlowej Sparty Wrocław. Odkryciem 2012 roku został judoka Gwardii Wrocław Damian Szwarnowiecki, tytuł Supertrener otrzymał były szkoleniowiec piłkarzy Śląska Wrocław Orest Lenczyk, natomiast wśród imprez w naszym regionie wygrały Jakuszyce z Pucharem Świata w biegach narciarskich.

Bal 60. Plebiscytu Gazety  Wrocławskiej, Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej na najlepszego sportowca i trenera 2012 roku w naszym regionie odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.