ZRJ: Bieg ulicami miasta (Zobacz)

Tomasz Sikora | Utworzono: 2013-02-06 10:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

Zawodnicy zamiast na biegówkach dystanse pokonywali na własnych nogach... bo cudu nie było i śnieg nie spadł. Ale organizatorzy byli na każda okoliczność przygotowani, a gdy okazało się że śniegu brakuje zwiększyła się liczba uczestników, zapalonych klasycznych biegaczy, którzy zimą są zgłodniali ścigania.

Do Dusznik na 3 dni zjechali zawodnicy z całej Polski. I w każdym wieku - biegi były nawet dla przedszkolaków. Wszystko zaczynało się i kończyło na stadionie rolkarskim na początku Alei Chopina tuż przy rzece.

Stąd kibice mieli świetny widok, ale BUM czyli Bieg Ulicami Miasta można było - jak nazwa imprezy wskazuje obserwować też na trasie poprowadzonej niemal przez centrum Dusznik. Nie dalej jak tydzień temu nie odbył się Bieg Gwarków, mimo, że śnieg wokół Andrzejówki był. Z powodu jego "zlodzenia" biegi się nie odbyły, a imprezę przełożono na koniec lutego. W Dusznikach śniegu w ogóle nie było.

To wystarczający powód, by narty biegowe powiesić na kołku i zrezygnować z imprezy. Ale nie w tym wypadku. Nie ma śniegu - nie ma problemu. Zamiast nart biegowych załóżcie buty i przygotujcie się do zawodów - taki komunikat do uczestników przygotował organizator Stowarzyszenie Razem. I teraz zaprosili narciarzy, zawodników nordic walking i innych biegaczy do biegu na nogach.

Trucht czy szybszy bieg nie jest naśladowcom Justyny Kowalczyk obcy, więc każdy mógł zaliczyć wybrany dystans. Skrócono tylko dystanse biegowe i wprowadzono nordic walking dla dzieci i młodzieży . Przedszkolaki mogły przejść truchcikiem lub przebiec swoje trasy na stadionie. Nie było tylko sprintów narciarskich ze względów oczywistych, w zamian za to w niedzielę krótszy bieg na nogach.

W sobotę uczestników czekał bieg na 10 km (czas zwycięzcy - nieco ponad pół godziny z prędkością średnią prawie 19km/h!), dla młodzieży i dzieci biegi na 2 km lub 1km. Biegi dla przedszkolaków to także marszobieg na stadionie. Do tego jeszcze nordic walking na 15 km.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama