Rod Stewart powraca

Wojciech Janicki | Utworzono: 2013-04-14 19:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Allan warren/Wikipedia

Będzie to pierwszy autorski materiał artysty od prawie dwudziestu lat!

Ostatnie dwie dekady Rod Stewart poświęcił na nagrywanie klasycznych amerykańskich piosenek. Przez wiele lat twórca takich ponadczasowych hitów jak Tonight The Night, You Wear It Well, You're In My Heart czy Maggie May żył w przekonaniu, że na dobre utracił już dar do komponowania. Co prawda ktoś, kto potrafi zaśpiewać nawet Happy Birthday jakby zostało napisane specjalnie dla niego, doskonale potrafił się odnaleźć w repertuarze innych twórców, jednak fani talentu Stewarta mogli czuć niedosyt.

Na szczęście  natchnienie wróciło podczas pisania niedawno wydanej autobiografii Rod. Nagle pomysły zaczęły kłębić się w mojej głowie. Nim się zorientowałem powstała piosenka "It's Over", opowiadająca o separacji i rozwodzie. Zacząłem wstawać w środku nocy, żeby zapisywać swoje pomysły, co nigdy przedtem mi się nie zdarzało. Bardzo szybko skończyłem siedem czy osiem utworów i uświadomiłem sobie, że prawdopodobnie będę miał materiał na całą płytę, co było zupełnie niebywałe - mówi Stewart.

W rezultacie na Time trafiło 11 zupełnie premierowych kompozycji. Rod Stewart nie byłby jednak sobą, gdyby na płycie nie zamieścił covera - tym razem jest to utwór uwielbianego przez Stewarta Toma Waitsa - Picture In a Frame. Premiera albumu już 7 maja!

A w Radiu Wrocław "She Makes Me Happy" będzie piosenką tygodnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama