Nowy sezon na Partynicach

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-05-08 12:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W niedzielę 12 maja 2013 r. rusza na Partynicach we Wrocławiu sezon wyścigowy, jakiego w historii toru jeszcze nie było.

Dzięki staraniom Dolnośląskiego Stowarzyszenia Wyścigów Konnych „Partynice” w ciągu 14 mityngów rozegranych zostanie 98 gonitw z rekordową sumą nagród ponad 1,3 mln zł.

Ściagać się będą konie pełnej krwi angielskiej – dla których przewidziane są gonitwy płaskie, płotowe i przeszkodowe – a także araby i kłusaki francuskie. W samych tylko partynickich stajniach trenuje 80 folblutów i 40 arabów.

Punktem kulminacyjnym sezonu będzie dwudniówka 7-8 września, podczas której rozegrane zostaną dwa najważniejsze wyścigi – Wielka Wrocławska (przeszkody) z pulą 175 tys. zł i Wielka Partynicka (płoty) z pulą 105 tys. zł. Wszystkie gonitwy z płotami i przeszkodami są międzynarodowe, a oprócz nich również kilka płaskich, w tym trzy najwyższej kategorii A: Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia, Nagroda Rutena i Nagroda Konstelacji, każda z pulą 87,5 tys. zł.

Pierwsze zgłoszenia z zagranicy już się pojawiły – 12 maja w Nagrodzie Otwarcia Sezonu (przeszkody) pobiegnie czeski koń Pareto trenera Čestmira Olehli, drugiego obok legendarnego Josefa Vani najbardziej utytułowanego w Czechach specjalisty od przygotowania koni do gonitw z przeszkodami. W swojej stajni miał takie sławy, jak polskiej hodowli Masini (wygrał w przeliczeniu ponad 2 mln zł, najwięcej w historii czeskich wyścigów) i Registana (1,7 mln zł).

W dniu rozgrywania gonitw na Partynicach we Wrocławiu i na Służewcu w Warszawie drukowany będzie wspólny program wyścigowy, a zakłady na gonitwy będą przyjmowane w ponad stu punktach totalizatora w całym kraju, do których trafi również bezpośredni obraz z kamer zainstalowanych na Partynicach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama