Trzecia przegrana Turowa Zgorzelec

| Utworzono: 2013-05-31 22:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ulegli w Zielonej Górze Stelmetowi 78:82. W serii do czterech wygranych zielonogórzanie prowadzą już 3:0. Kolejny mecz w niedzielę ponownie w Zielonej Górze.

To był najlepszy, jak na razie, mecz tegorocznych finałów Tauron Basket Ligi. Stelmet i PGE Turów od początku do końca stworzyli kapitalne widowisko. Nie zabrakło zwrotów akcji, ostrej walki i efektownych wsadów.

Świetnie w pierwszej połowie prezentowali się przyjezdni. Liderami zespołu ze Zgorzelca byli Aaron Cel, Ivan Opacak i Ivan Zigernowić. Do przerwy mieli 5 punktów zaliczki.

Druga połowa rozpoczęła się od niesamowitego ataku gospodarzy, którzy zdominowali ekipę Miodraga Rajkovicia. Seria 15:0 i trzecia kwarta wygrana przez Stelmet aż 31:16.

PGE Turów nie dał jednak za wygraną i odpowiedział tym samym na początku ostatniej odsłony. Goście zdobyli 12 pierwszych punktów w tej kwarcie i odrobili całą stratę. Niestety tak jak w inauguracyjnym meczu serii na finiszu lepszy był Stelmet i to on jest o krok od tytułu.

Szampany w lodówkach w Zielonej Górze już się chłodzą. Korki mogą wybuchnąć w niedzielny wieczór. Początek czwartego starcia o 17.30.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 82:78 (16:19, 19:21, 31:16, 16:22)

Stelmet: Walter Hodge 20, Quinton Hosley 16, Łukasz Koszarek 14, Marcin Sroka 12, Oliver Stevic 11, Dejan Borovnjak 7, Mantas Cesnauskis 2, Zbigniew Białek 0, Kamil Chanas 0.

PGE Turów: Ivan Opacak 18, Russell Robinson 16, Aaron Cel 12, Piotr Stelmach 11, Ivan Zigeranovic 10, Michał Chyliński 9, Damian Kulig 2, Djordje Micic 0, David Jackson 0.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Stelmetu