Policja złamała przepisy? (FILM)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-07 09:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Kadr z filmu w YouTube

Film został opublikowany 5 czerwca w YouTube. Widać na nim auta, które dojeżdżają ul. Św. Mikołaja do przejścia dla pieszych tuż przed placem Jana Pawła II.

Samochody (wśród nich policyjny radiowóz) zatrzymują się przed przejściem dla pieszych.

Piesi spokojnie przechodzą na drugą stronę. Przejście jest puste. Auta stoją nadal na czerwonym.

W pewnym momencie...

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe dolnośląskiej policji. - Zbadamy tę sprawę - mówi Paweł Petrykowski Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Aktualizacja: Funkcjonariusz został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i dostał 6 punktów karnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piter
2013-06-10 12:06:23
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeśli światła są tylko po to by piesi mogli przejść, to w myśl przepisów światło czerwone można potraktować jako znak STOPu.
~misiek
2013-06-09 00:16:03
z adresu IP: (176.227.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak by jechali na interwencje to by włączyli sygnały i po temacie, przejechał sobie pan policjant bo takie miał widzimisie i za to mandacik się należy !!!
~smoq
2013-06-08 16:20:09
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie darować w żadnym wypadku.Oni na pewno by nie podarowali,zaraz było by "Nie widział Pan że czerwone? - 500 PLN i 5 pkt."
~TAURUS
2013-06-08 10:00:15
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Polacy, co się z Wami stało. Kapowanie na każdym kroku.Sam jeżdżę bardzo dużo i nie takie numery wywijali policjanci.
~Złoty
2013-06-07 18:27:50
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
albo RB702
~Sokole oko.
2013-06-07 18:18:56
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
na moje oko D8702
~Przeciesz to psy
2013-06-07 17:20:22
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ty obywatelu płać podatki i stul pysk!Więcej komętarzy po co ?Budżetówka jak posłowie mają immunitet!Co zrobicie poza oglądaniem filmika?
~jacek
2013-06-07 16:06:43
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: -1
A czy Wy nie zauważyliście subtelnej różnicy między zwykłym pojazdem a radiowozem? Może jechali z zatrzymanym? może jego stan się pogorszył, może stwarzał zagrożenie wewnątrz pojazdu, kierowca radiowozu podjął taką decyzję, że przejechał na czerwonym, widocznie miał powód. W bliskiej odległości jest Izba Wytrzeźwień więc pewnie tam jechali.
~magneto
2013-06-07 13:51:13
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bo te światła są zaprogramowane do bani. Zielone zapala się w tym momencie co czerwone na następnych światłach. Aby na nie zdążyć trzeba ruszyć jeszcze na czerwonym - oczywiście jest to możliwe gdy na przejścuiu nie ma pieszych.
~Piter71, Wrocław
2013-06-07 12:31:26
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czas, miejsce jest znane, nt boczny auta -podpowiem(prawdobodobnie B709). Co na to Oberpolizeimeister z Podwala?
~goryl
2013-06-07 10:24:09
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
to niestety nie ma co się dziwić jak zwykle zapraszam bandycki kraj, ech
~Markus
2013-06-07 10:18:13
z adresu IP: (65.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak zwykle, nic nowego nie napisze; Prawa sie nie boi ten kto strzeze prawa... I ONI sie potem dziwia, ze sie ich nie szanuje. Gorliwosc w miejscach niepotrzebnych, niemoc w sytuacjach karygodnych. Ech...
~Komentarz został usunięty
2013-06-07 10:07:43
z adresu IP: (78.150.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~aquarius01
2013-06-07 09:35:49
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma co się dziwić - jak zwykle "Funkcjonariusze jadą na akcję". Ciekawe czy na akcję jechał widziany wczoraj przeze mnie obywatel "policjant" paląc papierosa za kółkiem radiowozu...
~eles 1949
2013-06-07 09:29:34
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zapraszam na ulice Ignuta - Połbina . . . Warto zobaczyć ekscesy panów policjantów wracających z zabezpieczania jakiegokolwiek meczu na stadionie miejskim - totalna pogarda dla przepisów i innych uczestników ruchu. Może jakiś ober-pachołek ruszy się z Podwala i popatrzy . . .
~bono
2013-06-07 09:22:55
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 0
To niestety ukazuje w jakim stanie jest nasze państwo. Zus przewala nasze pieniążki, kupując sobie nowe auta, policja łamie przepisy, a my to wszystko sponsorujemy. Przecież w policji nie płaci się składek zus, taki policjant jest panem, wozi się za nasze i za nasze będzie miał emeryturę, bo sam sobie jej nie odłoży. Tłumaczenie po zbadaniu sprawy będzie banalne. Przejechał bo miał wezwanie na następne światła, gdzie mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Niestety był zbyt późno, aby zobaczyć co się wydarzyło. Dlatego też zatrzymał się na czerwonym świetle na następnym skrzyżowaniu choć mógł przejechać, a tego nie zrobił. polska to jednak bandycki kraj.