Dni Gminy Długołęka

Tomasz Sikora | Utworzono: 2013-06-18 10:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

Długołęka po raz 12 zapraszała na swoje święto. Pod Wrocław wybrali się ci, którzy lubią energetyczne granie Blue Cafe, ale także fani nieskrępowanego biesiadowania w rodzinnej atmosferze. Na koncertach przewinęło się ponad 8 tysięcy osób. Byliśmy tam i my.

Długołęka tradycyjnie już zaprosiła do urokliwego miejsca - parku w miejscowości Szczodre. Dodajmy, że to wielohektarowy obiekt ze stawami rybnymi, lasami, łąkami jest idealnym miejscem na takie spotkania. Dla porównania - we Wrocławiu takiego miejsca nie ma ani jednego!

Dni Gminy rozpoczęły się występy lokalnych talentów z gimnazjów w gminie. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z pięciu szkół (Borowa, Długołęka, Łozina, Siedlec, Wilczyce). Przygotowali piosenki, które mają szansę stać się nieoficjalnym hymnem gminy. Wystarczy powiedzieć, że facebookowy profil prezentujący teledyski młodzieży miał 80000 odsłon, a zwycięskie gimnazjum z Długołęki zdobyło kilka tysięcy tzw. "like'ów"! Poza występem na żywo uczestnicy bitwy nakręcili teledyski do swoich utworów.

Dni Gminy to moc atrakcji poza sceną główną, mecz piłkarski, stoiska prezentujące talenty mieszkańców, pyszne grillowane jedzenie i zimne chmielowe oraz słodkości dla dzieciaków, a także przejażdżki na kucykach, ciuchcia na kółkach, zamki i inne zabawy dla najmłodszych. Nie zabrakło również loterii z nagrodami.

Wójt Gminy Długołęka, jak co roku, wyróżnił Osobowości Gminy Długołęka – ludzi, którzy wnoszą szczególny wkład w życie społeczności.

Najważniejsze jednak były gwiazdy polskiej sceny muzycznej, te wschodzące - Tomasz Kowalski (zwycięzca "Must Be The Music") z zespołem FBB, oraz te świecące najjaśniej - Blue Cafe.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama