Samotnia nie zmieni gospodarza

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-07-12 20:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. PTTK

Zarząd schronisk PTTK unieważnił konkurs na wybór nowego dzierżawcy.

W obronie dotychczasowych gospodarzy, czyli rodziny Siemaszko listy i maile słały do władz PTTK tysiące osób. Kampania przyniosła skutek. Prezes zarządu schronisk PTTK Grzegorz Błaszczyk unieważnił konkurs na nowego dzierżawcę Samotni. Później dotychczasowi gospodarze Samotni zostali wybrani w drodze negocjacji.

POSŁUCHAJ: "Zamach" na schronisko "Samotnia"?

Będą gospodarować obiektem przez najbliższych 10 lat. Negocjacje nie były prowadzone z drugim z oferentów, który startował w konkursie. Nie wyklucza on złożenia w tej sprawie wniosku do prokuratury.

Rodzina Siemaszko gospodaruje w Samotni od 47 lat. Schronisko nosi imię Waldemara Siemaszko, ojca Magdaleny, obecnej gospodyni, który tragicznie zginął w 1994 roku w wypadku samochodowym w Karpaczu.

A takie słowa można przeczytać na Facebooku "Schronisko Pttk Samotnia"

Do Miłośników Schroniska Samotnia, społeczności strony Ratujmy Samotnię-Przyjaciół!

"Kochani, dzięki Waszemu wsparciu i przyjaznemu spojrzeniu Zarządu Głównego PTTK od kilku godzin jesteśmy w posiadaniu umowy na dziesięcioletnią dzierżawę schroniska PTTK Samotnia. Z jednej strony nas to uszczęśliwia, z drugiej, zawrotna dla nas wysokość czynszu, na która musiałyśmy się zgodzić-przeraża.

Co dla nas ważne - udało się wynegocjować zapis, że w razie niepowodzenia po roku możemy wypowiedzieć umowę. Chciałybyśmy jednak Was zapewnić, że spróbujemy i będziemy robiły wszystko, żebyście jak najdłużej mogli znaleźć w Samotni klimat i atmosferę, którą tak lubicie i o co razem z nami zabiegaliście. Razem zadbamy o turystyczne tradycje tego miejsca - bez Was ono nie miałoby tej atmosfery.

Cały czas odczuwałyśmy pozytywną energię, którą do nas kierowaliście i która w najtrudniejszych momentach dodawała nam sił.To był największy i najpiękniejszy prezent.

Dziękujemy
Sylwia Siemaszko
Magda Siemaszko Arcimowicz"

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama