Gościnne Stronie Śląskie (Zobacz)

Marek Obszarny | Utworzono: 2010-06-07 14:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Leszek Kwiecień / Radio Wrocław)

(Zobacz zdjęcia pod tekstem).

Na Międzynarodowym Jarmarku Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego kupić można było - czasem po zdecydowanie okazyjnych cenach - wyroby artystów z Polski i Czech. Uwagę zwracały zwłaszcza biżuteria szydełkowa, kompozycje kwiatowe, wyroby z wikliny i malowane ręcznie bombki.

Giełda Artykułów Antykwarycznych im. Marianny Orańskiej to zdecydowanie dobry pomysł. Nigdy nie za wiele imprez dla zbieraczy i kolekcjonerów, tym bardziej, że na mniejszych giełdach można trafić na prawdziwe rarytasy. Podobno (podobno, bo sam słabym jestem znawcą zabytkowych przedmiotów) tak było także w Stroniu Śląskim.

Laureaci Przeglądu Kapel Podwórkowych, zespoły: Śląskie Bajery i Złoczewianie (III miejsce), Deka (II miejsce) oraz Grupa Romana (I miejsce), występując po godz. 15.00 stworzyły z licznie już zgromadzoną publicznością głośny chór.

Kolorowo zaprezentowały się Siekiereczki znane z Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, zagrała też Grupa Artystyczna Artufices. Wszyscy z niecierpliwością czekali na Elvisa, po którym na scenie miał pojawić się zespół Fisher.

Dzieci wcale a wcale się nie nudziły, bo - oprócz wielu atrakcyjnych zabaw i konkursów, w których brały udział - spotkały się ze Słoniem Trąbalskim i szalały podczas Magicznego Show. Tradycyjne potrawy smakowały przepysznie, szczególnie w dobrym towarzystwie i na świeżym, ciepłym powietrzu.

Dolnośląski Rozkład Jazdy wywozi ze Stronia Śląskiego jak najlepsze wspomnienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama