Dolnoślązacy przegrali z Australią

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-09-14 08:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Wikipedia

Polska przegrywa z Australią 0:2 po pierwszym dniu rozgrywanego w Warszawie meczu barażowego o grupę światową Pucharu Davisa. Oba pojedynki odbyły się z udziałem przedstawicieli wrocławskich klubów.

Najpierw na korcie zameldował się Łukasz Kubot, a na przeciw niego stanął były czołowy tenisista świata Lleyton Hewitt. Zawodnik KKT Wrocław nie nawiązał walki. Uległ 1:6, 3:6, 2:6.

Więcej obiecywaliśmy sobie po występie Michał Przysiężny. Niestety tenisista Machtpointu Wrocław nie wytrzymywał presji w decydujących momentach setów i przegrał z Bernardem Tomicem 5:7, 6:7, 4:6.

Po pierwszym dniu rywalizacji jest najgorzej jak być mogło - Australia prowadzi 2:0 i potrzebuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa, aby wywalczyć awans do Grupy Światowej.

Na jutro zaplanowano grę deblową - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają z Lleytonem Hewittem i Chrisem Guccione.

W niedzielę, jeżeli Australijczycy jutro przegrają, odbędzie się jeden, lub dwa pojedynki deblowe. Na korcie mogą się spotkać Kubot z Tomicem i Przysiężny z Hewittem.

W najważniejszym meczu polskiej drużyny tenisowej ostatnich lat nie bierze udziału nasz najlepszy tenisista. Jerzy Janowicz wycofał się ze spotkania z powodu kontuzji pleców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama