Gala Finałowa II Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2013

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-20 11:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Gala Finałowa II Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2013 -

Podczas Gali zgromadzeni widzowie będą mieli możliwość podziwiania najlepszych prac malarskich, rzeźbiarskich i plastycznych, prezentowanych wcześniej podczas wystaw subregionalnych w Bolesławcu, Górze, Kłodzku i Strzelinie. Oprawą finału będzie koncert, w którym wystąpią muzycy, piosenkarze, tancerze, aktorzy, poeci i recytatorzy, wyróżnieni podczas koncertów regionalnych.

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem na Dolnym Śląsku na tak szeroką skalę. Jego celem jest promocja wytworów i produkcji artystycznych utalentowanych osób z niepełnosprawnością z naszego regionu. Organizacja wernisaży ma zachęcić wszystkie uzdolnione osoby do podzielenia się swoją twórczością, umożliwić artystyczny start tym twórcom, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność mają utrudnioną możliwość dotarcia do potencjalnych odbiorców. Organizatorzy mają też nadzieję na wyłonienie z grona utalentowanych artystów tych najlepszych, którzy będę mieli szansę na zaistnienie ze swoją twórczością na otwartym rynku sztuki.

Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku wpłynęło około 400 prac, w tym roku blisko 800, z czego ponad połowa to prace plastyczne. Zeszłoroczna edycja została rozszerzona o możliwość zgłaszania małych form teatralnych prac fotograficznych. Szczególnie ta druga kategoria cieszyła się powodzeniem – wpłynęło ponad 50 zgłoszeń.

Uroczystą Galę Finałową GaleriON-u poprowadzą Joanna Brodzik i Edwin Petrykat. Gościem specjalnym będzie Weronika Wróbel – II Wicemiss Polski na wózku. Imprezie patronuje Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń. Organizacją i koordynacją imprezy zajęło się Stowarzyszenie MOTYL na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Wałbrzycha.

Prace wszystkich uczestników Przeglądu można również oglądać na stronie internetowej www.galerion.pl. Wyróżnieni artyści, goście specjalni oraz prowadzący będą do dyspozycji dziennikarzy po zakończeniu Gali, tj. ok. godz. 18:00.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.