Dolnoślązacy kochają biegać!

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-10-20 11:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Wielu chętnie również bierze udział w zawodach. Wspólne bieganie i rywalizacja dodają, jak mówią, "skrzydeł". Łatwiej jest jednak wygrać ze słabszym przeciwnikiem, niż z samym sobą. Rywalizacji "ja", kontra "ja" można było się przyglądać w ten weekend na stadionie AWF we Wrocławiu, gdzie zorganizowano kolejny Test Coopera. Ba... w tych zmaganiach także samemu można było wziąć udział. Cel - pokonać przez 12 minut jak najdłuższy dystans. Niektórzy biegli, inni odcinkami truchtali, jeszcze inni szli. Liczył się jednak sprawdzian - poznanie swojej obecnej formy.

W niedzielę, 20. października, ważne wydarzenie dla biegaczy z Legnicy i okolic tego miasta. W Parku Miejskim otwarta zostanie ścieżka biegowa Radia Wrocław. Trasa o długości 2650 metrów. Otwarciu będą towarzyszyć zawody dla wszystkich amatorów biegania. O 15. uroczyste otwarcie trasy i bieg główny, pół godziny później wystartuje bieg krasnala - dla najmłodszych. Zapisy od 14 w parku, udział w biegowej zabawie jest bezpłatny. O dzisiejszych atrakcjach biegowych w Legnicy opowiada Zbigniew Rutka, z Urzędu Miasta.

W naszym kąciku dla biegaczy, z cyklu "Żebyś biegał na cały ROCK!", nie może zabraknąć porad dla miłośników biegania. Z naszym ekspertem w ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach do rozpoczęcia przygody z tą jedną z najprostszych form rekreacji. Po kilku poradach, w tym tygodniu ruszyliśmy dalej przygotowywać się do biegania. Odwiedziliśmy sklep. Cel? Kupić niezbędny sprzęt - buty, koszulki, dres, itp. Radzimy na co warto wydać więcej, a na czym można zaoszczędzić.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama