Nocne wędrówki chorych wrocławian

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-10-22 20:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl

Po kilku miesiącach targów z NFZ chorzy, którzy jeszcze leczą się w przychodni przy Legnickiej wrócą na  Horbaczewskiego.

Umowa zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu, zmiana nastąpi od 1 listopada.

Bój o kontrakt na nocną i świąteczną pomoc dla około 150 tysięcy mieszkańców toczył się ponad pół roku. NFZ w marcu zdecydował, że chorzy z Fabrycznej zamiast do przychodni Kosmonautów przy ulicy Horbaczewskiego będą leczyć się w przychodni PCZ Polskie Pogotowie Ratunkowe przy Legnickiej.

I tak też się stało, jednak medycy z Kosmonautów nie złożyli broni i odwołali się od tego rozstrzygnięcia. Ostatecznie zwyciężyli ceną. Ich oferta była niższa niż konkurencji - powiedziała nam rzeczniczka Funduszu Joanna Mierzwińska.

To oznacza że od 1 listopada pacjenci mają wrócić do przychodni Kosmonautów na Horbaczewskiego. Umowa z NFZ dotyczy leczenia do końca 2014 roku. Potem będzie nowy konkurs.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~hmmm
2013-10-24 12:10:30
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niezłe te prezenty muszą być,skoro za takich ( piiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ) nadstawia tyłek!!!!!!!!
~hipcio
2013-10-23 18:59:39
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wszyscy już wiedza czym jest pcz i jak funkcjonuje. Temat powraca a oni bezkarnie dalej korzystają i się "wzbogacają" tylko dzięki NFZ. A NFZ??? pewnie tez z tego czerpie korzyści. Prezenty dla Pani Dyrektor to już normal.
~kpina
2013-10-23 08:45:44
z adresu IP: (31.63.xxx.xxx)
Ocena: 0
DOPÓKI DYREKCJA W DOLNOŚLASKIM NFZ SIĘ NIE ZMIENI TO TAKIE INDYWIDUA JAK PCZ BĘDĄ OTRZYMYWAĆ LUKRATYWNE KONTRAKTY,A UCZCIWIE DZIAŁAJĄCE FIRMY OCHŁAPY!!!!!!!!!!!!!!! Ścibor i Becia mają tam mnóstwo znajomych!!!! Po pierwsze rozpirzyć dolnośląski NFZ!!!!!!
~Kasia
2013-10-23 08:45:02
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zgadza się. Te PCZ są fatalne, w ogóle nie można się dostać do lekarza w ramach NFZ, są bardzo długie terminy czekania, a piętro wyżej mają prywatny szpital, klasa biznes, nie dbają o państwowych chorych
~wrocławianin
2013-10-22 22:38:12
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przecież to jest PCZ który wyrósł na dziwnych szemranych kontraktach,umowach . Ciekawe jakim sposobem dostaje bardzo lukratywne kąski z obszaru Ochrony Zdrowia. Gdzie ABW, CBA?!
~ona
2013-10-22 21:54:27
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nareszcie sprawiedliwosci stalo sie zadosc. Pytanie - czemu to az tak dlugo trwalo????
~joo
2013-10-22 21:05:45
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
ZWYCIĘŻYLI NAJLEPSI - szkoda że dla funduszu liczy się cena a nie jakość opieki. Może fundusz otworzy oczy na przekręty PCZ...