Hooverphonic w Radiu Wrocław!

Wojciech Janicki | Utworzono: 2013-11-03 16:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Działająca już od 18 lat grupa przeżyła wiele zmian, ale niezmiennie kojarzy się ze świetnie zaaranżowanymi, lekko sennymi utworami, pięknymi melodiami i od dawna jest to najsłynniejszy muzyczny towar eksportowy tego kraju. W Belgii mają status supergwiazdy i każdy singiel i płyta trafiają na 1. miejsce list sprzedaży i pozostają tam przez długie tygodnie.

Najnowszy album Hooverphonic – „Reflections” ukaże się najpierw w Belgii, a na początku 2014 roku w większości krajów Europy, w tym w Polsce. Będzie to drugi krążek, od kiedy do zespołu dołączyła wokalistka Neomie Wolfs i jednocześnie powrót do analogowych, naturalnych brzmień, których na próżno szukać w nowoczesnych studiach nagraniowych. Zespół wymyślił nawet akcję ‘Hooverdomestic’ w której fani mogli zaprosić do siebie zespół, jeżeli uważali, że w ich domach osiągnąć można upatrzone przez zespół dźwięki.

Ostatecznie muzycy Hooverphonic nagrywali płytę w 5 miejscach w Belgii i we Francji i nic, co słychać na płycie, nie zostało wykreowane za pomocą komputera czy samplera. Po raz pierwszy grupie towarzyszyło też męskie trio instrumentalno-wokalne. Najbardziej popowa w karierze płyta Hooverphonic ukaże się w Polsce w styczniu 2014 roku, a promujący ją singiel ‘Amalfi’ będzie piosenką tygodnia w Radiu Wrocław.

REKLAMA
Reklama