Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław w Trzebnicy

Jan Pelczar | Utworzono: 2010-05-04 11:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Od godz. 14.00 na trzebnickim Rynku grać będą zespoły młodzieżowe i reprezentacyjne. Orkiestry tradycyjnie przemaszerują przed mieszkańcami miasta, a o 15.00 odegrany zostanie hejnał Trzebnicy - "W cztery strony świata" oraz hymn Unii Europejskiej.

Umiłowanie dla donośnych, uroczystych dźwięków to nic nowego w tym zakątku Dolnego Śląska.

Orkiestra dęta z Trzebnicy ma już ponad 60 lat. Jej początki sięgają kolędowania z 1946 roku, kiedy ksiądz dziekan Wawrzyniec Bochenek zauważył u jednego z parafian instrument schowany na szafie.

Jak podaje Trzebnicki Ośrodek Kultury: "jego właścicielem był Rudolf Padewski, były członek Stanisławowskiej Orkiestry Ułańskiej (1936), człowiek którego bez przesady można nazwać ojcem chrzestnym Trzebnickiej Orkiestry Dętej. Poproszony przez księdza dziekana rozpoczął formowanie zespołu – jeszcze w tym samym roku ogłoszono nabór do powstającej orkiestry".

Dziecięce, młodzieżowe i reprezentacyjne orkiestry koncertować będą do wieczora, ale gwiazdą ma być kabaret Limo, który zadba o dobre humory trzebniczan.

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław będzie w Trzebnicy już wczesnym popołudniem, by przede wszystkim przekonać słuchaczy, że warto przyjechać na trzebnicki Rynek i dać się ponieść dętym dźwiękom, z batutą i z humorem.

Pełny program imprezy

Zobacz też:

Dolnośląski Rozkład Jazdy w Bystrzycy Kłodzkiej

Dolnośląski Rozkład Jazdy w Książu

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama