Czy EKOinnowacje są EKOnomiczne?

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-12-02 13:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

10 grudnia w centrum Badawczo – Rozwojowym KGHM CUPRUM we Wrocławiu będzie można zapoznać się z nowinkami ze świata ekologii. Tematem przewodnim konferencji będą małe instalacje OŹE w naszych domach i gospodarstwach.

Na uczestników czeka darmowy lunch oraz wiele innych atrakcji. Udział w konferencji jest bezpłatny. Prelegenci poruszą takie problemy jak efektywność energetyczna, czy wykorzystywanie potencjału innowacyjnego w Polsce. To świetna okazja, by poznać jaki wpływ mają ekoinnowacje na naszą gospodarkę, zarówno z punktu widzenia gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. Pogłębiona świadomość w tej dziedzinie sprawia, że ekoinnowacje przestają być one postrzegane, jako służące jedynie ekologii. Ich pozytywny wpływ na sytuację ekonomiczną jest ewidentny.

Innowacje stanowią obecnie klucz do sukcesu na rynku. Jak wynika z najnowszych badań, które przeprowadziła jedna z większych firm konsultingowych na świecie - Arthur D. Little „The Future of Innovation Management: The next Ten Years”, przedsiębiorstwa będą musiały coraz bardziej koncentrować się na radykalnych innowacjach, aby utrzymywać się w czołówce. Także polscy przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej poszukują innowacyjnych rozwiązań, zarówno produktowych jak i procesowych oraz dotyczących modelu biznesowego i kształtu funkcjonowania firmy.

Podczas konferencji przedstawione zostaną prognozy na najbliższe lata dotyczące rynku eko-technologii i odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy poznają również charakter nowych instrumentów wsparcia uruchamianych przez NFOŚ w 2014 roku. Poruszony zostanie także temat wpływu źródeł finansowania na ilość instalacji redukujących emisję CO2 i przynoszących przychody firmom instalacyjnym.

W trakcie trwania oraz po zakończeniu konferencji zainteresowane osoby będą mogły zapisać się do projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia”, dzięki czemu będą miały możliwość m.in. poznania procesów tworzenia i wdrażania ekoinnowacji, wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach oraz kursach on-line. Projekt „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia” jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program konferencji znajduje się na stronie poświęconej wydarzeniu:
http://eko-kreatywni.pl/index.php/aktualnosci-wszystki/12-konferencjaotwierajacaprojekt

Konieczna jest REJESTRACJA. Można jej dokonać wchodząc na stronę:
www.eko-kreatywni.pl/index.php/wez-udzial

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama