Śląsk pokonuje Jezioro (105:66)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-05 21:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W 13. kolejce rozgrywek ekipa WKS-u rozgromiła przed własną publicznością Jezioro Tarnobrzeg 105:66. Była to pierwsza wygrana wrocławian pod wodzą trenera Jerzego Chuduesza.

Wrocławianie od pierwszej minuty kontrolowali przebieg spotkania. Po rzutach Paula Millera Śląsk wygrywał już 11:0. Tym razem skuteczność była atutem WKS-u. Gospodarze w pierwszej kwarcie rzucili aż 30 punktów, tracąc zaledwie 17.

Na początku drugiej połowy po trafieniu Radosława Hyżego wrocławianie wygrywali już 71:39. Ostatnia kwarta przypieczętowała rekordowe zwycięstwo Śląska. Setny punkt dla WKS-u zdobył Gibson. Wrocławianie w całym meczu rzucili 10 trójek, mieli także sporą przewagę w zbiórkach i asystach.

Śląsk Wrocław - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 105:66 (30:17, 24:18, 27:17, 24:14)

Punkty:

Śląsk Wrocław: Paweł Kikowski 20, Dominique Johnson 19, Nikola Malesevic 15, Radosław Hyży 10, Danny Gibson 10, Jakub Parzeński 9, Paul Miller 8, Robert Skibniewski 7, Maksym Kulon 3, Krzysztof Sulima 2, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Michał Gabiński 0.

Siarka Tarnobrzeg: Andrew Fitzgerald 17, Szymon Łukasiak 13, Chaisson Allen 10, Krzysztof Krajniewski 7, Marcin Nowakowski 6, Rafał Rajewicz 6, Tony Weeden 5, Jakub Patoka 2, Piotr Pyszniak 0, Piotr Pandura 0.