Ręczni przegrali z Serbią na ME

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-01-13 20:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszym meczu grupy C biało - czerwoni przegrali w Aarhus z Serbią 19:20 (9:13).

To był mecz dwóch wyrównanych drużyn. Gdy biało - czerwoni przegrywali do przerwy 9:13 wydawało się, że bardzo ciężko będzie odwrócić losy rywalizacji. Mimo to pierwszych 6 minut po przerwie nasz zespół wygrał 6:0 i objął prowadzenie.

Niestety później Polacy nie grali już tak dobrze. Serbowie odzyskali przewagę a nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać 3 rzutów karnych. Przy stanie 19:20 mieli jeszcze piłkę na ostatnie 17 sekund meczu i grali w przewadze, ale nie udało im się pokonać Darko Stanicia.

Polska: Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski 3, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 5, Kamil Syprzak 1, Jakub Łucak, Przemysław Krajewski 3, Robert Orzechowski 1, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski 3.

W środę nasza drużyna zmierzy się z Francją, a w piątek zagramy z Rosją.