Piłkarze Śląska w "jedenastce" roku

| Utworzono: 2014-01-15 12:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Dwaj zawodnicy Śląska Wrocław Sebastian Mila i Marco Paixao znaleźli się w jedenastce najlepszych piłkarzy ekstraklasy w 2013 roku wyłonionej w 7. edycji plebiscytu "Piłkarze Wybierają".

To cenne wyróżnienie, które szanują przede wszystkim sami zawodnicy. Dlaczego? Wyboru najlepszych graczy dokonują piłkarze występujący na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego kraju.

Mila w 2013 roku, w sezonie, w którym Śląsk sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski zagrał we wszystkich 21 spotkaniach. Aż w 19 z nich przebywał na boisku 90 minut. W tym czasie zdobył pięć bramek.Gorzej kapitanowi Śląska wiedzie się w obecnym sezonie. Zagrał w 24 pojedynkach, w tym w 17 w pełnym wymiarze. Na koncie ma tylko jedna bramkę.

Najlepszym piłkarzem wrocławskiej drużyny w sezonie 2013/2014 jest Marco Paixao. Portugalczyk trafił do polskie ligi w przerwie wakacyjnej. Łącznie z pucharami dla Śląska zanotował 28 występów. Zdobył aż 16 goli.Dodatkowo Portugalczykowi przypadł tytuł "Odkrycie Ekstraklasy", znalazł się także w jedenastce roku wybranej przez kibiców w głosowaniu internetowym.

Jedenastka Ekstraklasy 2013 roku według Polskiego Związku Piłkarzy:

Dusan Kuciak - Paweł Olkowski, Jakub Rzeźniczak, Arkadiusz Głowacki, Tomasz Brzyski - Dani Quintana, Sebastian Mila, Miroslav Radović - Prejuce Nakoulma, Marco Paixao, Paweł Brożek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama