Polacy jednak grają dalej! (Relacja)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-01-17 08:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W ostatnim meczu fazy grupowej nasi reprezentanci wygrali z Rosją 24:22. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla biało - czerwonych. Głównie za sprawą skutecznego Krzysztofa Lijewskiego prowadziliśmy 5:3. Potem nasi reprezentanci nie wykorzystali dwóch kontrataków a przebudzili się Rosjanie, zdobyli 5 goli z rzędu i prowadzili 8:5. Wtedy o czas poprosił trener Michael Biegler i nasi zawodnicy zdołali zdobyć dwie kolejne bramki. Niestety później trafili tylko raz przy 5 golach Rosjan, którzy uzyskali kilka goli przewagi. Ostatecznie po 30 minutach meczu przegrywaliśmy 10:14.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla naszych zawodników. W ciągu 13 minut zdobyliśmy 7 goli tracąc tylko jedną bramkę. Świetnie między słupkami spisywał się Sławomir Szmal. Polacy wywalczyli kilka goli przewagi i w 48 minucie prowadzili 20:16. Wiedząc, że w przypadku wygranej Francji z Serbią awans z dwoma punktami do kolejnego etapu turnieju zapewni im 1 lub 2 bramkowa wygrana doskonale rozegrali końcówkę i ostatecznie pokonali Rosjan 24:22.

Najwięcej bramek dla naszej drużyny po 4 zdobyli Krzysztof Lijewski i Jakub Łucak z Chrobrego Głogów.

Polska: Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski 2, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki 3, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 1, Kamil Syprzak 1, Jakub Łucak 4, Przemysław Krajewski 1, Michał Szyba, Piotr Chrapkowski 3.

Rosja: Wadim Bogdanow, Igor Lewszyn - Aleksander Pyszkin, Danił Szyszkariew 2, Dmitrij Kowaliew, Jegor Jewdokimow, Oleg Skopincew 4, Paweł Atman 6, Siergiej Gorbok 1, Siergiej Szelmienko 2, Konstantin Igropulo 4, Inal Aflitulin, Dmitrij Żytnikow 3.

W innym meczu grupy C Francja pokonała Serbię 31:28. Polacy awansowali do 2 rundy zajmując 2 miejsce w grupie i zdobywając 2 punkty. Teraz zagramy kolejno w niedzielę z Białorusią, we wtorek ze Szwecją i w czwartek z Chorwacją.