Kubot w ćwierćfinale Australian Open!

| Utworzono: 2014-01-20 07:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wydawało się, że pierwsza w sezonie impreza wielkoszlemowa rozgrywana na twardych kortach w Melbourne nie będzie udana dla urodzonego w Lubinie zawodnika. Kubot już w pierwszej rundzie pożegnał się z rywalizacją singlistów. Przedstawiciel Krzyckiego Klubu Tenisowego znów jednak udowodnił, że należy do czołówki światowych deblistów.

Dzisiejszy pojedynek z rozstawionymi z numerem czwartym w imprezie Dodigiem i Melo trwał 2 godziny i 20 minut. Po słabszym pierwszym secie, w dwóch kolejnych Polak i Szwed pokazali się z bardzo dobrej strony. Ich wygrana nie była przypadkiem.

Kubot i Lindstedt wcześniej pokonali reprezentantów gospodarzy Benjamina Mitchella i Jordana Thompsona 6:1, 6:3, a na otwarcie uporali się z Argentyńczykiem Frederico Delbonisem i Hiszpanem Albertem Ramosem 6:3, 6:2. Ich kolejnymi przeciwnikami będą Rosjanin Michaił Jużny i Maks Mirnyj z Białorusi. Najlepszym osiągnięciem 31-letniego Polaka w grze podwójnej w Melbourne jest półfinał. Wynik ten osiągnął w 2009 roku w parze z Austriakiem Oliverem Marachem.

Z zawodami pożegnali się Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polscy tenisiści przegrali z kanadyjsko-serbskim duetem Daniel Nestor, Nenad Zimonjic 4:6, 7:6, 3:6. Sensacją dnia jest porażka rozstawionych z numerem pierwszym amerykańskich braci bliźniaków. Bob i Mike Bryanowie przegrali z Ericem Butoracem (USA) i Ravenem Klaasenem (RPA) 6:7, 4:6.