Gwardzistki walczą dalej! (Relacja)

| Utworzono: 2014-01-20 07:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 16. kolejki ekstraklasy pewnie pokonały MKS Dąbrowa Górnicza 3:1. Impel zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na pierwszej przerwie technicznej z jednopunktowym prowadzeniem znajdowały się gospodynie. Na drugiej przerwie Impel prowadził już zdecydowanie 16:9. Do końca partii przewaga wrocławianek była wyraźna. Nie dały szans triumfując 25:13.

Druga partia rozpoczęła się od równej gry obu drużyn. Prowadzenie zmieniało się dosyć często. 8:7 prowadził MKS, 16:14 Impel. Wydawało się, że w końcówce wrocławianki znów pewnie wygrają. Prowadziły 21:17. Rywalki postawiły wszystko na jedną kartę. Doprowadziły do remisu po 23. Na finiszu zdobyły dwa punkty blokiem i zwyciężyły 25:23.

To pozytywnie podziałało na Impel. Gospodynie w trzecim secie szybko objęły prowadzenie. Nie grały jednak na tyle dobrze by je utrzymać do końca partii. MKS wyrównał i odskoczył na 13:10. Po czasie Tore Aleksandersena wrocławianki złapały wiatr w żagle. Końcówka seta przyniosła ogromne emocje. Wynik oscylował wokół remisu. Mocny atak Maren Brinker dał wygraną 26:24.

Ostatnia odsłona meczu należała już zdecydowanie do "Impelek". Na pierwszej przerwie technicznej Impel prowadził jednym punktem. W kolejnych akcjach zdołał nieco powiększyć prowadzenie (16:10). Gospodynie zdominowały też kolejne minuty (19:12). Ostatecznie wrocławianki po ataku Makare Wilson wygrały partię do 15 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania: Maren Brinker

Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 23:25, 26:24, 25:15)

Impel Wrocław: Katarzyna Mroczkowska, Makare Wilson, Maren Brinker, Frauke Drickx, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska - Dorota Medyńska (libero) - Bogumiła Pyziołek, Katarzyna Konieczna, Magdalena Gryka.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Rachael Adams, Eleonora Dziękiewicz, Joanna Staniucha-Szczurek, Elżbieta Skowrońska, Ozge Cemberci, Katarzyna Zaroślińska - Krystyna Strasz (libero) - Welissa "Sassa" Gonzaga,  Anna Kaczmar, Katarzyna Urban, Aleksandra Liniarska.