VII Festiwal Bajkopisarzy "Piernikowa Chata"

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-01-21 14:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Festiwal Bajkopisarzy „Piernikowa Chata" to zarówno konkurs na najpiękniejszą baśń, jak i warsztaty literackie dla dzieci. Słynni bajkopisarze, jak choćby Jan Christian Andersen, potrafili nie tylko pisać ale i opowiadać swoje baśnie. Nasz baśniowy konkurs nawiązuje właśnie do tej tradycji. Zadanie jest dwuetapowe. Nie tylko trzeba ciekawie napisać baśń na jeden z trzech podanych w regulaminie tematów, ale także gdy kandydat na bajkopisarza znajdzie się w dziesiątce finalistów - opowiada swoją baśń podczas finałowej Gali z udziałem publiczności.

Konkurs kierujemy do DZIECI ZE STARSZYCH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ (IV-VI). Etap pisemny trwa w tym roku do 6 lutego. Wyłoniona dziesiątka finalistów przygotowuje sceniczną prezentację swojej baśni na Galę odbywającą się 14 marca. Do współpracy zapraszamy szkoły podstawowe z Wrocławia i okolic (powiat wrocławski)

Gala to nie tylko 10 magicznych opowieści (II etap konkursu), ale także pantomimiczne prezentacje duetu Liquidmime (Anna i Jim Wiliams), dobra zabawa oraz moc słodyczy dla publiczności, bo jaką by była „Piernikowa Chata" bez łakoci...?. Publiczność (koledzy i koleżanki z klas uczestników konkursu) jako jury dziecięce także przyznaje swoje nagrody!

Finaliści poza dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz dorodnymi sercami z piernika otrzymują wspólną nagrodę - udział w warsztatach literackich. Prowadzi je zawsze gość specjalny festiwalu. Tegoroczne zaproszenie na Piernikową Chatę przyjęła autorka książek oraz sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży - Liliana Bardijewska

Informacje, regulamin, karty zgłoszenia, tematy konkursowe na www.swiatowid.net.pl [1]

Koordynator konkursu: Katarzyna Sipko; tel. 71 348 30 10 wew. 38; [email protected]

Ośrodek Działań Twórczych Światowid ul. Sempołowskiej 54A 51-661 Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama