Włoszczowska i Skrzypek najlepsi!

Gregor Niegowski | Utworzono: 2014-01-25 22:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Takiego plebiscytu jeszcze nie było. Choćby dlatego, że ogłoszenie wyników nastąpiło w scenerii majestatycznej Hali Stulecia w obecności ponad 500 osób.

Wśród sportowców triumfowała Maja Włoszczowska, która z pewnością może zaliczyć rok 2013 do udanych.

Ubiegły sezon przyniósł wicemistrzostwo świata, trzy drugie miejsca w Pucharze Świata i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

- To był mój najlepszy rok w karierze - przyznaje zwyciężczyni.

Włoszczowska przygodę z kolarstwem górskim rozpoczęła w klubie Śnieżka Karpacz. Do jej największych sukcesów należy srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz złoty medal mistrzostw świata. W 2012 roku zawodniczka podczas treningu doznała bardzo ciężkiej kontuzji, która uniemożliwiła jej start na Igrzyskach w Londynie. Po bardzo długiej przerwie od sportu i rehabilitacji wróciła do ścigania w wspaniałym stylu.

Drugie miejsce przypadło Piotrowi Małachowskiemu, którego świetna forma na mistrzostwach świata w Moskwie została doceniona. Srebrny medal na tej imprezie oraz pobity rekord Polski, dały naszemu dyskobolowi drugą lokatę. Często mówi o sobie, że jest „wiecznie drugi”. Coś w tym jest.

Pierwszą trójkę zamyka Mariusz Pawelec ze Śląska Wrocław. Brązowy medal mistrzostw Polski oraz solidna postawa w defensywie sprawiły, że obrońca jako jedyny przedstawiciel tej dyscypliny, został wyróżniony. Pawelec ma na koncie dwa występy w piłkarskiej reprezentacji Polski.

Najbliżej podium znalazła się Natalia Czerwonka z Cuprum Lubin. Drużynowa wicemistrzyni świata w łyżwiarstwie szybkim na pewno będzie się liczyć w walce o medale na Igrzyskach w Soczi.  Piąte miejsce przypadło Róży Gumiennej z klubu Fighter Wrocław. Zawodniczka może pochwalić się złotym medalem mistrzostw świata w K1.

Wśród trenerów triumfował Tomasz Skrzypek, który ze swoją reprezentacją przywiózł cztery medale mistrzostw świata w kick-boxingu:

Dwa złote krążki zdobyły jego podopieczne z klubu Fighter Wrocław, Paulina Bieć i Róża Gumienna, srebro dorzucił Dawid Kasperski (Puncher), a brąz Paweł Biszczak (Prych Team Legnica). To dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja - przyznaje zwycięzca nagrody.

Doceniona została również praca trenera CCC Polkowice, Jacka Winnickiego, który stał za mistrzowskim tytułem swoich koszykarek, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się szkoleniowiec żużlowców Betardu Sparta Wrocław, Piotr Baron. Kibice docenili prace trenera, gdyż ten w dramatycznych okolicznościach utrzymał zespól w ekstralidze.

Czwarte miejsce zajął  Sylwerster Sypień szkoleniowiec swojej żony Agnieszki i syna Patryka. W ubiegłym roku sięgali oni po medale mistrzostw Europy. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze Krzysztof Głowacki, wychowawca drużynowego wicemistrza Europy z zeszłego roku Leszka Rajskiego.