Beck. Wielki comeback! (Zobacz)

Wojciech Janicki | Utworzono: 2014-01-27 07:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Na szczęście trudne lata Beck ma za sobą i 4 marca wyda dwunasty longplay. Dzieło określone zostało przez magazyn "Rolling Stone" jako "Cosmic California Dream".

Część materiału powstawała w studiach Jacka White'a, Third Man Records w Nashville. Na płycie pojawia się sporo kalifornijskich inspiracji, numerów w stylu The Byrds, Crosby Stills and Nash, Grama Parsonsa czy Neila Younga.

Morning Phase ma sowicie wynagrodzić fanom 5 długich lat oczekiwań, choć płyta jest kontynuacją klasycznego już dziś albumu "Sea Change" z 2002 roku. Jednak "Sea Change" było jak spacer o zachodzie słońca, a "Morning Phase" jest pełnym nadziei powitaniem nowego dnia.

Beck właściwie Beck Hansen - amerykański muzyk rockowy, piosenkarz i kompozytor, urodził się w 1970 roku.Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego ojciec, David Campbell, był dyrygentem i aranżerem. Później zresztą współpracował z synem. Dziadek pomagał w karierze Yoko Ono.

Beck dość szybko opuścił dom rodzinny, przyjął nazwisko panieńskie matki, Bibi Hansen (znajomej Andy'ego Warhola). Porzucił szkołę i zarabiał na życie jako uliczny grajek. Próbował również poezji.

Uznawany jest za najbardziej eklektycznego, niespójnego i nieprzewidywalnego spośród współczesnych artystów rockowych. Choć zazwyczaj zaliczany jest do twórców alternatywnego rocka, to jego muzyka jest mieszaniną wielu stylów i gatunków.

Przypomnijmy, że jego piosenka "Loser" została umieszczona na liście 500 piosenek, które ukształtowały rocka, utworzonej przez Rock and Roll Hall of Fame. Na antenie Radia Wrocław w tym tygodniu BECK będzie prezentował nowe nagranie z nadchodzącego albumu. Nazywa się "BLUE MOON" i jest to nasza piosenka tygodnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama