Impel wygrywa w Muszynie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-27 22:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando wrocławianek. Brązowe medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu jedynie w drugim secie potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z ekipą z Dolnego Śląska.

W inauguracyjnej partii zespół Impelu panował niepodzielnie na parkiecie. Przewaga przyjezdnych szybko i systematycznie rosła. Podopieczne Tore Aleksandersena prowadziły 6:1, 17:4, a potem już 20:9, by ostatecznie wygrać tego seta 25:15.

Zmiany dokonane przez trenera Muszynianki Bogdana Serwińskiego przyniosły efekt dopiero w drugim secie. Ten znów zaczął się po myśli Impelu. Wrocławianki szybko odskoczyły na 4 punkty i w decydującej części seta prowadziły już 19:15.  Gospodynie dzięki dobrej grze m.in. Natalii Kurnikowskiej mozolnie odrabiały jednak straty i ostatecznie doprowadziły do remisu 22:22. Kolejny udany atak Kurnikowskiej dał zwycięstwo zespołowi z Muszyny 25:23.

Dwie kolejne partie nie miały już takiej dramaturgii. Wrocławianki szybko otrząsnęły się po przegranym secie i znów grały znacznie lepiej od rywalek.

Skuteczne w polu zagrywki Maren Brinker, Frauke Dirickx oraz Katarzyna Mroczkowska sprawiały sporo problemów zawodniczkom z Muszyny, a przy siatce dobrze radziła sobie Joanna Kaczor. W trzecim i czwartym secie po przekroczeniu granicy 20 punktów siatkarki Impelu miały odpowiednio 10 i 9 punktów przewagi i nie oddały prowadzenia do końca, wywożąc z Muszyny bardzo cenne, trzypunktowe zwycięstwo.

Wrocławski zespół ma 36 punktów - tyle samo co drugi w tabeli, ale mający jeden mecz mniej Atom Trefl Sopot. Prowadzi Chemik Police (42 pkt.).

Muszynianka - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:23, 14:25, 19:25)

Muszynianka: Cvetanović, Różycka, Wojcieska, Mazurek, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Piątek, Jasińska, Mucha, Sosnowska, Kurnikowska.

Impel: Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Pyziołek, Brinker, Kaczor, Medyńska (libero) oraz Mroczkowska, Konieczna.

MVP spotkania: Maren Brinker (Impel).