Śląsk gromi nad Bosforem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-29 19:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po wcześniejszym zwycięstwie nad Neftczi Baku, podopieczni Stanislava Levego pokonali pewnie wicemistrza Kazachstanu - drużynę FK Astana 4:0.
Bohaterem towarzyskiej potyczki był skrzydłowy Śląska Sylwester Patejuk, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Grający tym razem w roli napastnika Patejuk w ciągu 24 minut trzykrotnie skierował piłkę do bramki rywali, dwa razy po akcjach Mateusza Cetnarskiego, raz po dograniu Flavio Paixao.
Wynik przed przerwą otworzył Dalibor Stevanovic, który umieścił piłkę w bramce Astany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili.
Trener Stanislav Levy, podobnie jak we wcześniejszym meczu z Neftczi, dał pograć 22 piłkarzom, wymieniając w przerwie całą jedenastkę.

W kolejnym sparingu (1 lutego) Śląsk zmierzy się z ósmym zespołem rumuńskiej ekstraklasy Gaz Metan Medias.

Śląsk Wrocław - FK Astana 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dalibor Stevanovic (9), 2:0 Sylwester Patejuk (62), 3:0 Sylwester Patejuk (64), 4:0 Sylwester Patejuk (86).

Śląsk I połowa: Pawłowski - Socha Grodzicki, Gavish, Dudu - Stevanović, Misik - Dankowski, Mila, Plaku - M. Paixao

Śląsk II połowa: Wrąbel - Zieliński, Hołota, Adamec, Ostrowski - Hateley, Kaźmierczak - F. Paixao, Cetnarski, Uliczny - Patejuk