Zagłębie wygrywa na Cyprze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-29 20:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwszym rywalem Zagłębia podczas obozu na Wyspie Afrodyty był trzeci aktualnie zespół ligi cypryjskiej. Trener Orest Lenczyk sprawdził w tym meczu aż 24 piłkarzy. Na boisku w pierwszej połowie pojawili się m.in. czterej nowi gracze Miedziowych: bramkarz Silvio Rodić oraz pomocnicy Manuel Curto, Łukasz Janoszka i Johan Bertilsson. Dwaj ostatni mieli duży udział w drugiej bramce dla Zagłębia. Płaski strzał Szweda Bertilssona odbił bramkarz cypryjskiej drużyny, ale skuteczną dobitką popisał się Janoszka. Wcześniej wynik otworzył Arkadiusz Piech, który już po 120 sekundach skutecznie wykończył akcję Miłosza Przybeckiego. Rezultat ustalił w końcówce spotkania Michal Papadopulos. Czeski napastnik zdobył gola uderzeniem głową po dośrodkowaniu Adriana Błąda.

Kolejny sparing lubinianie rozegrają 1 lutego. Rywalem Zagłębia będzie czeski zespół FK Teplice.

KGHM Zagłębie Lubin - Ermis Aradippou 3:1 (2:1)

Bramki dla Zagłębia: Arkadiusz Piech (2), Łukasz Janoszka (30), Michal Papadopulos (88).

Zagłębie Lubin (I połowa): Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiří Bílek, Ľubomír Guldan, Piotr Azikiewicz - Miłosz Przybecki, Manuel Curto, Aleksander Kwiek, Johan Bertilsson, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech.

Zagłębie Lubin (II połowa): Tomasz Ptak - Pavel Vidanov, Adam Banaś, Jan Wojciechowski, Paweł Oleksy - Adrian Błąd, Łukasz Piątek (75 Sebastian Bonecki), Ariel Famulski, Arkadiusz Woźniak, Damian Kowalczyk (77 Filip Jagiełło) - Michal Papadopulos.