Początek ferii na Dolnym Śląsku

Piotr Słowiński, am, pg | Utworzono: 2014-02-15 11:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

W Karpaczu czynne są wyciągi Białym Jarze i kompleksie Kopy, w Świeradowie Zdroju kolej gondolowa na Stogu Izerskim, a w Szklarskiej Porębie Puchatek.

- To niezbyt dużo, więc gospodarze karkonoskich kurortów przygotowują na ferie dodatkowe atrakcje dla gości - mówi Grażyna Biederman ze Szklarskiej Poręby:Ci, którzy w czasie ferii chcą jednak koniecznie mieć kontakt ze śniegiem polecamy także Jakuszyce. Tam co prawda miejscami także wystają kamienie, ale biegać można na Samolot, dolnym i górnym duktem Końskiej Jamy czy na jednokierunkowych trasach Pucharu Świata.

Z kolei organizatorzy igrzysk polonijnych, których gospodarzem jest tej zimy Jelenia Góra mają nie lada problem. Impreza ma odbyć się od 23 lutego do 2 marca, a tymczasem niemal nie ma śniegu.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ma jednak nadzieję, że konkurencji zjazdowych czy biegowych nie trzeba będzie odwoływać, bo niektóre stoki narciarskie mimo długotrwałej odwilży nadal działają i nadal, choć z coraz większym trudem, można biegać w rejonie Polany Jakuszyckiej:W igrzyskach polonijnych ma wziąć udział około 600 polonusów z całego świata. W Szklarskiej Porębie startować mają w narciarstwie biegowym i biathlonie, w Karpaczu w carvingu, saneczkarstwie i snowboardzie, a w Świdnicy – hokeju na lodzie.

Zimno, ciepło, gorąco!

Choć zima u nas w tym roku lekka, to jednak warto wybrać się w "Podróż do ciepłych krajów" zwłaszcza, że nie trzeba za nią słono płacić. Centrum Inicjatyw Wszelakich przy Zakrzowskiej we Wrocławiu proponuje dzieciom w wieku od 6 do 10 lat poznawanie każdego dnia innego  miejsca np.  Grecji, Meksyku czy Afryki.

Komu za ciepło, to może się wybrać na Islandię. Kraj lodowców i wulkanów dzieci z podstawówki mogą poznać podczas zajęć w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

Fantastyczny cykl zabaw w wodzie połączony z nauką pływania na poziomie adekwatnym do umiejętności dziecka proponuj : wrocławski Aquapark i wałbrzyski Aqua Zdrój. Niestety, takie spędzanie czasu nie będzie należało do najtańszych!

Za darmo ferie organizuje wałbrzyska Biblioteka pod Atlantami. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Popularne w ostatnich dniach słowo "medal" odmieniane na wszelkie sposoby nie musi się kojarzyć jedynie ze sportem. Co medale mogą przedstawiać i z czego być wykonane?  Pokaże Ossolineum w gmachu przy Szewskiej we Wrocławiu.

Być jak Picasso lub Chopin !

Warsztaty "Wielkie dzieła sztuki w interpretacji wielkich małych twórców" organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60. Tu trzeba zapłacić za tydzień 140 zł.

W Jeleniej Górze także "Większy Kawałek Słońca". Zajęcia plastyczno - muzyczne "Eko - instrumenty" dla dzieci prowadzi ODK przy ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Wstęp wolny.


W regionie rozpoczęły się także kontrole autokarów. We Wrocławiu, już tradycyjnie przy Wzgórzu Andersa, można poprosić Inspektorów Transportu Drogowego o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Na miejscu są także funkcjonariusze drogówki, którzy kontrolują trzeźwość kierowców.

Sobotnie kontrole przebiegały sprawnie, a wyniki ucieszyły rodziców wysyłających swoje pociechy na wypoczynek, ale także kierowców. Sprawdzenie pojazdu można zgłosić policji lub ITD - wystarczy tylko telefon i zgłoszenie danych autobusu.

Od 14 lutego do 2 marca 2014 roku będą prowadzili kontrole stanu technicznego autokarów. Od poniedziałku do piątku godzinach od 6.00 do 9.00, a w sobotę w godzinach od 6.00 do 8.00 we Wrocławiu przy ul. Ślężnej (parking przy Wzgórzu Andersa) będzie funkcjonował stały punkt kontroli autobusów

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama