"Trudny ośrodek" zamiast szkoły

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-02-20 08:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. prw.pl

Nad tym łamali sobie głowy urzędnicy z powiatu lubańskiego i wymyślili, że utworzą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Pierwsi wychowankowie, czyli młodzi ludzie z problemami wychowawczymi mają tam trafić już w marcu.

Tyle tylko, że nie chcą ich mieszkańcy i samorząd Platerówki. Rada przyjęła stanowisko, że przyniesie to wzrost liczby kradzieży, rozbojów, rozpowszechniania narkotyków, deprawację młodzieży i zakłócanie spokoju starszych ludzi.

Przewodniczący rady gminy, Kazimierz Bartosiewicz mówi, że powiat zlikwidował szkołę mimo protestów mieszkańców, a teraz umieszczając we Włosieniu trudną młodzież ściągnie mieszkańcom na kark dodatkowe kłopoty, nie pytając się ich nawet o zdanie. Dlatego radni są zdecydowanie przeciw.



Mieszkańcy boją się nieznanego zagrożenia. Czy powinni?

O tym rozmawialiśmy w Akcji Reakcji Radia Wrocław.

Posłuchaj:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~znawca
2014-02-24 10:07:30
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: -2
to prawda pan N dyrektor Grabiszyc zwolnił jedną panią aby przyjąć córkę swego kolegi radnego K bardzo dobrego kolegi.A wszystko po to aby móc robić przekręty bo wszystko się wtedy da zahachmęcić. Tak jak to było za jego czasu we Włosieniu
~trzezwy
2014-02-21 16:40:51
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 2
trzeba oddać sprawiedliwość faktom- to wójt Halicki wespół z radnym powiatowym z Włosienia zlikwidowali ponad 40 miejsc pracy w szkole...
~ktos
2014-02-21 15:57:27
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -16
pan Bartosiewicz niech sie uspokiji i sam i zajnie sie soba. tak samo pan Niski! ktory jak sam przegral kandytature na dyrektora szkoly ZSGiP to zaczal on przyslowiowo srac na ta szkole i szkodzic jej!ostatnio sam juz wprowadza swoja polityke w szkole i swoich wprowada do szkoly w Grabiszycach!!!!!! zmila checia sam sie zgłosze do pana przewodniczacego i pana Niskiego o prace!!!! dadza mi ja .....??????
~ddd
2014-02-21 15:30:47
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 2
ccc ja nie wierzę , że to wychowankowie. ja uważam ,że to ktoś z kadry kierowniczej zaczyna się realizować aby komuś dokopać (a działaczy partyjnych ponoć tam mnóstwo . Natomiast jeżeli były przypadki pobicia wychowawców to ciekawy jestem co na to Kuratorium. bo takie sytuacje są niebezpieczne bardzo.
~kal.
2014-02-21 11:49:08
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
?????????????????
~ccc
2014-02-21 11:15:48
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
ddd a ty naprawdę myślisz że to wychowankowie ośrodka kiks i armagedon piszą ze smolnika te komentarze??? :) hahaha a poza tym to ogólnie żenada, wstyd i hańba. Bartoszewicz się ośmieszył, Niski się ośmieszył....i kto jeszcze? acha, tam tylko oni protestowali!mieszkańcy wiecie już na kogo NIE głosować
~max
2014-02-21 10:18:34
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
sprzeciw sprzeciw miła być cała wieś !!! a było ile osób z 3 ??
~//zzz//
2014-02-21 10:11:27
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie no to jest jakaś parodia ludzie co wy piszecie jak był tam ZSP to była woja jaka tam młodzież chodzi do szkoły że kradną , że wagarują włóczą się po wsi jak Powiat chce otworzyć Ośrodek PÓŁ ZAMKNIĘTY gdzie dzieciaki bez opiekuna nigdzie wyjść nie mogą , to się strasznie burzycie w końcu bd spokój w tym Waszym Włosieniu. Jeśli chodzi o P. Tom.... no cóż bez komentarza
~wlos
2014-02-21 08:39:41
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: -2
Popieram Wójta i rozsądnych radnych, jak by posłuchać Przewodniczącego i radnego N to wkrótce były by z tego obiektu następne ruiny we wsi i kilku bezrobotnych więcej. Ale co to tych cwaniaczków obchodzi.A pro po to tam będa nasze Polskie dzieci.
~ddd
2014-02-21 00:00:30
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -1
czytając tekst armagedona i kiksa muszę stwierdzić,że ciekawe rzeczy się tam dzieją. Prawdziwa resocjalizacja. tylko kto,kogo tam resocjalizuje. jeszcze trochę i wszystko napiszecie co tam się dzieje.
~armagedon
2014-02-20 22:57:35
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do kiksa. Coś wywiad źle działa.Ostatni potwierdzony przypadek jak nauczyciel dostał w p..., to zięć wysokiej rangi samorządowca naszej okolicy. Jedyne co się zgadza to to,że psy szybko przyjechały.
~ddd
2014-02-20 21:49:14
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
A czy to prawda , że w tej placówce w Smolniku pracuje część aktywu PIS? Jeśli tak, to jestem spokojny. Poradzą sobie
~plater
2014-02-20 21:43:03
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
słuchałem dzisiejszej audycji i jestem zdruzgotany postawą wójta Platerówki... Błagam człowieku wynoś się z tej gminy jak najszybciej!!! Boże kto Cię wybrał!!!!! Ty nie reprezentujesz mieszkańców tej gminy.. SKANDAL!!!!
~moro
2014-02-20 21:33:11
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
do "sprawiedliwość boska"- na rozkaz "czopka" wójta platerówki ten wpis?? jołopie zastanów się co wypisujesz...
~kiks
2014-02-20 20:22:21
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 2
jak jeden mały wychowawca dostał w ... to zaraz psy przyjechały i tak co drugi dzien. Jak nie chciał porzyczyc to trudno, ale w nowej budzie bedzie lepiej, tam sa dobrzy ludzie i podziela się wsZystkim z nami
~tak pracują w Smolniku
2014-02-20 20:20:12
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
wpisz w GOOGLE "BIP-Zespól Placówek Resocjalizacyjny w Smolniku" i przeczytaj w zakładce "INNE"
~trudny
2014-02-20 20:06:34
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 2
ale dyro chrzanił, on nie mają pojęcia co się dzieje, ale jest ok, trawka i te rzeczy to pestka, a kto frajer to cierpi, jak brakuje to idziemy na miasto i juz
~jaskier
2014-02-20 17:40:39
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -1
pracy może by to ograniczyło to coś
~sprawiedliwość boska
2014-02-20 17:39:37
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak banda byłego dyrektora Ośrodka tam pracowała to było ok. Jak Pan Niski doprowadził szkołę we Włosieniu do ruiny to też było ok. A teraz wielkie larum. Przykro, że taki pedagog z powołania( obecnie dyrektor w Grabiszycach)używa argumentów typu: kryminaliści, patologia itp. Facet nie zasługuje by być nauczycielem. A już dyrektorem. No cóż. U kolesia.
~gier
2014-02-20 16:13:30
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 1
aaa - bardzo dobry pomysł z tym spytaniem mieszkańców Leśnej, w szczególności właścicieli Biedronki, czy Czechów ze Srbskiej. Na pewno chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami nt. bezpieczeństwa w okolicach placówki Tomali
~gier
2014-02-20 16:12:57
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niski ma rację, o miejsca pracy się nie martwili, gdy likwidowali szkołę zawodową, a teraz jakie to dla nich ważne! Pewnie, że ważne - przecież pracę mają tam sami SWOI - członek zarządu powiatu, żona drugiego członka zarządu. Nie wiecie o co chodzi? Chodzi o pieniądze dla SWOICH!
~borek
2014-02-20 15:26:51
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
"brawo" panie przewodniczący! z obsługi to nie są miejsca pracy? czyżby w gminie platerówka sami doktorzy habilitowani i wychowawcami mają być?? ale żenada
~aaa
2014-02-20 14:44:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
buahahaha, radnego żony nie przyjęli do pracy w tym ośrodku we Włosieniu to się mści teraz . A ci pseudo radni z przewodniczącym na czele powinni najpierw do Smolnika pojechać i zapytać okolicznych mieszkańców jak wygląda ich życie w cieniu ośrodka i ile razy ich okradli, zakłócili spokój i inne pierdoły i dopiero potem takie bzdury pisać. Przecież to jest ośrodek półzamknięty oni tam sami nie mogą z budynku wyjść a co dopiero iść i zakłócać spokój na wiosce, ciemnogrodzie!!
~xxx
2014-02-20 11:58:02
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co się martwicie mieszkańcy? Wszyscy łącznie z kadrą zarządzającą będą zdobywali tam szlify w resocjalizacji, nauczą się, bo nad nimi będzie czuwała opatrzność boska.O ile jest prawdą , w pobliżu mieszka Wasza jedna z wi-ce to w każdej chwili pomoże.Nie lękajcie się