Nie bójcie się jazzu! (Galeria zdjęć)

Wojciech Janicki | Utworzono: 2014-04-12 21:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

Festiwalowe studio Radia Wrocław zakończyło nadawanie w sobotę punktualnie o godz. 21.00. Szkoda, bo jeszcze moglibyśmy długo rozmawiać z naszymi gośćmi.

Wśród nich znaleźli się: Krzysztof Maj, Paweł i Łukasz Golcowie, Stanisław Sojka, Wojtek Mazzolewski, Zbigniew Namysłowski, Adam Bałdych, Darek Oleszkiewicz. Wszyscy mogliby "długo i głośno" - jak śpiewał Kazik, opowiadać o swojej pasji jaką jest muzyka jazzowa.

Jazz we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku ma się dobrze i to ważna rzecz. A dla wszystkich Słuchaczy ważna uwaga:

Proszę nie bać się jazzu!!!


50. edycja Jazzu Nad Odrą rozpoczęła się w piątek 4 kwietnia i przez ostatni tydzień bawiła, zaskakiwała, wzruszała i wprawiała w zachwyt.

Jak każda dobra muzyka, jazz szczególnie "na żywo" potrafi przekonać i zachwycić największych malkontentów. Jeżeli nie zrobili tego tacy wykonawcy jak Kenny Garret, Peter Cincotti czy Gregory Porter to znaczy, że trzeba dać sobie spokój ze słuchaniem jakiejkolwiek muzyki.

W tym czasie przyznano też nagrody w ramach Otwartego Konkursu na Indywidualność Jazzową 50. Jazzu nad Odrą. Grand Prix 2014 otrzymał zespół NSI Quartet (Kraków), a II nagroda trafiła do Dima Bondarev Quintet (Berlin).

Trzymamy za nich kciuki i kto wie czy przy najbliższej okazji nie wystąpią w roli gwiazd kolejnych festiwali.

Niedziela przyniesie niezwykłe wydarzenie: na scenie Impartu wystąpi legendarna formacja SBB. Zespól po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat zagra w swoim historycznym składzie Józef Skrzek, Apostolis"Lakis" Anthimos, Jerzy "Keta" Piotrowski - tym razem z gośćmi specjalnymi i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. I właśnie ten koncert będzie ostatnim wydarzeniem 50. Jazzu nad Odrą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama