Wypadek Rafała Dutkiewicza

Sylwia Jurgiel, Martyna Czerwińska, wsp. Michał Hamburger | Utworzono: 2014-04-15 07:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Martyna Czerwińska

Po porannym wypadku prezydent został przewieziony do szpitala. Ma złamany talerz kości miednicy. Sprawa jest poważna, może go czekać nawet kilkutygodniowy pobyt w szpitalu.

Jak wynika z ustaleń portalu www.prw.pl, lekarze szpitala wojskowego we Wrocławiu nie wykluczają też operacji. Komendant polikliniki, Grzegorz Stoiński informuje, że obrażenia prezydenta są bardzo bolesne.

Rafał Dutkiewicz jest przytomny, rozmawia, ale uraz jest skomplikowany. Pierwsze dni spędzi na łóżku ortopedycznym.

- Noga musi wisieć pod tzw. wyciągiem - mówi Radiu Wrocław Józef Ruta z Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu:

Do zdarzenia doszło dziś rano. Rafał Dutkiewicz skręcał z Ostrowa Tumskiego w ul. Św. Jadwigi. Jadący do pracy prezydent nie ustąpił pierwszeństwa i jego samochód został uderzony w bok przez tramwaj.

Na zdjęciu poniżej kadr z filmu z monitoringu zamontowanego w tramwaju, pod który wjechał samochód prezydenta. Urzędnicy zasłaniając się jednak ustawą o ochronie danych osobowych, nie pozwolili dziennikarzom opublikować tego nagrania, a jedynie je obejrzeć.

- Upublicznić moglibyśmy nagranie tylko na wniosek organów ścigania, np. policji - tłumaczył Arkadiusz Filipowski, rzecznik Ratusza. Po negocjacjach urzędnicy zgodzili się na sfotografowanie wyłącznie jednego kadru z filmu.

Rzecznik Ratusza, Arkadiusz Filipowski przekonuje, że prezydent nie skraca sobie zazwyczaj tamtędy drogi, ale tym razem (po godz. 6.00) postanowił odwiedzić spontanicznie kardynała Gulbinowicza.

Ostatecznie zrezygnował ze względu na zbyt wczesną godzinę. Wjechał już jednak na Ostrów Tumski:



Pasażerom tramwaju
nic się nie stało. Do szpitala na badania trafił natomiast motorniczy.

Policja zaostrzyła kary dla Rafała Dutkiewicza!

Prezydent przeszedł także badania krwi i wiadomo już, że w chwili wypadku był trzeźwy. Niemniej za nieustąpienie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji został już ukarany 300-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi. Trzeźwy był także motorniczy, który nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci ostatecznie ustalili, że prezydent nie miał prawa wjechać w miejsce, gdzie wydarzył się wypadek. Pozwolenia, które posiadają służby na poruszanie się w miejscach objętych zakazem ruchu (np. Rynek), nie dotyczą tej lokalizacji.

Dlatego policjanci za spowodowanie kolizji, nieustąpienie pierwszeństwa tramwajowi oraz za zignorowanie znaków zakazujących wjazdu zwiększyli karę z 300 zł i 6 punktów karnych do 500-złotowego mandatu i 11 punktów.


Nissan Pathfinder
, który prowadził prezydent Rafał Dutkiewicz, jest na wyposażeniu wydziału transportu urzędu miasta. Pozostaje on w dyspozycji prezydenta i wiceprezydentów. Korzystają z niego najczęściej w nagłych sytuacjach. Dutkiewicz używa go, kiedy służbowe spotkania trwają do późnego wieczora, a następnego dnia wcześnie rano musi być w pracy.

Do 25 kwietnia Dutkiewicza będzie zastępował wiceprezydent Maciej Bluj. Auto zostało odholowane do autoryzowanego serwisu. Za mandat prezydent musi zapłacić z własnej kieszeni. Koszty naprawy i ubezpieczenia dla MPK poniosą... podatnicy.

fot. Tomasz Sikora

Przebieg wypadku przedstawiła w Radiu Wrocław rzecznik MPK, Agnieszka Korzeniowska: - Na odcinku pomiędzy Mostem Piaskowym a Mostami Młyńskimi doszło do kolizji tramwaju linii 17 z samochodem osobowym. Tramwaj jadący od Hali Targowej w kierunku pl. Bema zderzył się z autem, które nie ustąpiło nadjeżdżającemu tramwajowi pierwszeństwa.



fot. UM Wrocław

Poranne oświadczenie na stronie www.wroclaw.pl

"Tuż po godzinie 6.00 między mostami Piaskowym a Młyńskimi, doszło do kolizji służbowego samochodu prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza z tramwajem linii 17. Najprawdopodobniej jadący do pracy prezydent nie ustąpił pierwszeństwa i jego samochód został uderzony w bok przez tramwaj. Kierującemu "siedemnastką" motorniczemu oraz pasażerom nic się nie stało, natomiast prezydent Wrocławia trafił do szpitala, gdzie poddany został serii badań. Obrażenia są powierzchowne i nie zagrażają zdrowiu. Na wszelki wypadek badaniom poddany został także motorniczy.

Prezydent wyraża ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i kieruje słowa przeprosin do motorniczego i pasażerów tramwaju.

Linia tramwajowa na wysokości mostu Piaskowego była zablokowana do godziny 7.30. Teraz tramwaje jeżdżą już bez przeszkód."

fot. www.prw.pl

fot. www.prw.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Poważny
2014-05-27 21:07:08
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
Moja koleżanka miała bliżej mostu młyńskiego dużo lżejszą kolizję z drugim samochodem (jak jeszcze można było tam jeździć) policja skierowała wówczas sprawę do sądu!!! Dziewczyna kończyła wówczas doktorat, policja chodziła z wywiadem po jej sąsiadach ,pracy i uczelni! dostała zasądzony dużo wyższe koszy oraz kuratora! Jak dobrze pamiętam to 5 .000 zł pomimo iż się uczyła!!! Śmieszny jest ten nasz kraj. W GB czy w Nniemczech taki prezydent jeszcze tego samego dnia podałby się do dymisji!!! ZA ŚWIADOME ŁAMANIE PRAWA !!! ON POWIENIEN ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM ! Ale w naszej bananowej republice władza śmieje się nam w nos !
~Antyurzędnik
2014-05-13 13:45:02
z adresu IP: (37.130.xxx.xxx)
Ocena: -1
won z tym przestępcą drogowym, naraził życie innych uczestników drogi i powinien trafić tam gdzie jest miejsce niedoszłego zabójcy. Ponieważ i tak nikt go na pewno nie ukaże to dobrze, że odniósł obrażenia. Szkoda że tak słabo.
~Maria
2014-04-27 16:36:24
z adresu IP: (46.16.xxx.xxx)
Ocena: -4
Przykry wypadek
~Wrocławianka 2
2014-04-17 00:04:29
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -7
Dodaję, ze nie identyfikuję się z tą "pierwszą" wrocławianką, , która relacjonuje "co widziała". Powinnam była dostrzec, ze taki Nick już był...W każdym bądż razie, ja jestem ta "druga"!
~Wrocławianka
2014-04-16 23:47:01
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
A ja , proszę Państwa, serdecznie współczuję Panu Prezydentowi. Cierpi fizycznie, ma poczucie winy, przeprasza i na pewno odczuwa upokorzenie.Pewnie też gorąco dziękuje Opatrzności, że na tym się skończyło- tak dla Niego samego, jak dla innych. Spróbujcie Państwo spojrzeć na Niego przede wszystkim jak na człowieka, nie tylko przedstawiciela władzy.Skłaniają do tego także zbliżające się ŚWIĘTA. -A Panu,Panie Prezydencie, życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!
~trzeci oddech kaczuchy
2014-04-16 23:26:11
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 8
on biedny on chory on leży w szpitalu
~zim
2014-04-16 23:01:23
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ludzie to hieny.Nawet jakby mu się stało coś gorszego, to jeszcze by mu wypominali , że to z kieszeni podatnika!
~Wrocławianka
2014-04-16 20:24:49
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja widziałam jak nasz Pan Prezydent wyjeżdżał pod prąd z ulicy Szewskiej i skręcał w lewo w Kazimierza Wielkiego. Ilość złamanych przepisów ??? Wiele. Stałam na światłach na końcu ulicy Widok na skrzyżowaniu z Kazimierza.
~Zygi
2014-04-16 13:35:41
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
No właśnie po to zamyka - żeby mieć luz dla siebie
~Wrocławianin - Poddany...
2014-04-16 12:45:59
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nawiązując m.in. do dzisiejszej porannej audycji Red.Filipa Marczyńskiego, który pytał słuchaczy, czy władza powinna mieć jakieś przywileje, chciałbym przytoczyć argumenty ogólne i lokalne PRZECIW PRZYWILEJOM, jako że nie znajduję praktycznie żadnych argumentów "za". Ale po kolei: 1. Wielkiej pikanterii wczorajszemu wypadkowi dodaje fakt, że jego sprawca jest od lat gorącym, wręcz fanatycznym, zwolennikiem zamykania coraz to większej ilości ulic dla aut, a tymczasem sam jechał wczoraj takimi właśnie, wyłączonymi z ruchu, ulicami... Może więc najwyższy czas zrezygnować z zamykania kolejnych ulic, tworzenia z nich pustych, przymusowych deptaków, a wręcz może należy przywrócić cześć bezsensownie zamkniętych ulic, jak np.Szewska, których nieprzejezdność utrudnia poruszanie się po mieście, a nie wnosi żadnych korzyści... 2. O ile na szczeblu centralnym zrozumiałe jest uprzywilejowanie Premiera czy Prezydenta, zwłaszcza że jest to kwestia jednego miasta (stolica) i chwilowego przejazdu kolumny rządowych pojazdów, o tyle przyznawanie uprzywilejowania komunikacyjnego pojazdom wszelkich burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, marszałkom, wojewodom, przewodniczącym rad miast, powiatów, sejmików itp.itd. tworzy już sporą armię ludzi, którzy CODZIENNIE, NIEJEDNOKROTNIE i w SETKACH MIEJSCOWOŚCI korzystaliby z przywilejów wjazdu czy parkowania niedostępnych dla ich pracodawców-wyborców... A zatem, Panie Redaktorze, nie jest to garstka ludzi i nie w jednym mieście, bo samych powiatów jest ponad 300, że o kilku tysiącach gmin nie wspomnę... 3. Kolejny argument przeciw, to słuszne spostrzeżenie jednego ze słuchaczy, że "zaczyna się od przywileju parkowania czy wjazdu, a kończy się na..." Takie uprzywilejowanie często psuje uczciwe i sprawiedliwe podejście do służby publicznej, jaką jest władza (obojętnie, na jakim szczeblu), a w każdym razie stwarza niebezpieczne wyjątki i pokusy dla rządzących... 4. Kolejnym argumentem przeciw jest, również poruszona w telefonach słuchaczy, kwestia zachęty przykładu, jako powinna dawać władza, zwłaszcza gdy uporczywie i często na siłę zmusza mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej. Czy prezydent miasta nie może, choć czasem - dla przykładu właśnie, jechać do pracy tak lansowanym przez niego MPK ??? Zamiast kierowcy limuzyny towarzyszyłoby mu powiedzmy dwóch strażników miejskich, jako ochrona na tzw. wszelki wypadek. Oczywiście taki przejazd zajmowałby dużo więcej czasu niż służbową limuzyną, ale ogromna większość poddanych właśnie tak dużo czasu co dzień poświęca (marnuje) w komunikacji miejskiej, więc zasada SOLIDARYZMU SPOŁECZNEGO chociaż raz na jakiś czas mogłaby być przez władze honorowana. W kwestii zachęcania własnym przykładem podwładni prezydenta - urzędnicy miejscy powinni być przez niego ZOBLIGOWANI do codziennego korzystania z komunikacji miejskiej, poza wyjątkowymi przypadkami, a szczególnie powinni świecić przykładem wszyscy ci urzędnicy, którzy z taką gorliwością wcielają w życie wizje prezydenta - wizje miasta bez aut, miasta pełnego (przepełnionych ludźmi) autobusów i tramwajów, miasta pełnego rowerów i pieszych, bez względu na porę roku czy odległość między domem a pracą..... 5. Oczywiście prezydent, burmistrz czy wójt powinien mieć możliwość podjazdu pod sam ratusz, zwłaszcza w sytuacjach podejmowania ważnych gości czy gdy sam ich przywozi do swej siedziby po przejażdżce po mieście, ale powinny to być sytuacje wyjątkowe i nieczęste tak, by nie były nadużywane, gdyż zły przykład idzie wtedy z samej góry, a wyborcy nie lubią, nawet bardzo nie lubią, notorycznej hipokryzji.... Z wyrazami szacunku i z nadzieją na owocne przemyślenia... Wrocławianin - Poddany - WYBORCA
~kanold
2014-04-16 11:15:07
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -3
Chwała Wielkiemu Magistratowi za zakup z miejskiej kasy takiego samochodu.Barachło za skromne circa 40 tysiaków poszło by w drobny mak,a my utracilibyśmy burmistrza.Swoją drogą co taka terenowa bryka ma wspólnego z późnowieczornymi konferencjami?Pan Dutkiewicz wraca do domu przez wykroty,wydmy i bagna ?Co do wizyty u metropolity seniora, to kardynał dawno już nie rezyduje na Ostrowie, a i wizyt o 6 rano też nie zwykł przyjmować.Ale żeby nie było że się czepiam - zdrowia życzę!
~Andrzej
2014-04-16 10:48:10
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -2
To Pan Dutkiewicz jeździ samochodem po Wrocławiu? Dziwne, bo w takim razie powinien widzieć co wyczyniają jego służby w zakresie ograniczania możliwości poruszania się po mieście przez kierowców. Co kolejny remont, to kolejne ograniczenia (Vide: ul. Curie-Skłodowskiej, planowany remont Mostu Zwierzynieckiego i ul. Nowowiejskiej, planowana likwidacja jednego pasa ruchu na ul. Kazimierza Wielkiego, usytuowanie przystanków autobusowych - przykłady można monożyć). A to wszystko dlatego, by zrównać czas przejazdu środkami komunikacji miejskiej i samochodami. Skoro się nie da skrócić czasu przejazdu tramwajów i autobusów, to trzeba wydłużyć czas przejazdu samochodom osobowym. Przecież Pan Prezydent pojedzie tam, gdzie innym jeździć nie wolno - także deptakiem na Kazimierza Wielkiego.
~ryhor
2014-04-16 09:49:36
z adresu IP: (178.180.xxx.xxx)
Ocena: 0
niektórzy wtykają Panu Prezydentowi szpilki - to nie ludzie to wilki !
~Dolnoślązak
2014-04-16 08:40:28
z adresu IP: (78.133.xxx.xxx)
Ocena: 2
witam Panie Filipie, kilka lat temu wracałem samochodem z Warszawy i nagle... wyprzedził mnie samochód z logo wrocławskim na tylnej klepie. Wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej wjeżdżając pod jadący z naprzeciwka zmuszając nas do ucieczki na pobocze. Tak się składa, że jedząc w restauracji kilka kilometrów wcześniej widziałem, kto wysiadał z tego pojazdu... Zadzwoniłem na Policję i poprosiłem o interwencję mówiąc, iż w tym samochodzie jedzie Pan Dutkiewicz. Mając cb słyszałem jakie byłe dalsze poczynania samochodu służbowego UM we Wrocławiu. Po ok 50 km w rejonie Sycowa Policja zatrzymała samochód z Panem Dutkiewiczem i kierowca otrzymał mandat za taką jazdę. Dodam, że samochodem nie kierował Pan Dutkiewicz, a kierowca służbowy, który jak usłyszałem od Pana Dutkiewicza za bardzo poczuł władzę... Usłyszałem, ponieważ zatrzymałem się przy Policjantach w celu potwierdzenia zgłoszenia telefonicznego i w celu sprawdzenia, czy kierowca dostanie mandat, czy "pouczenie". Pan Dutkiewicz usłyszał ode mnie, że za takie działania kierowcy jadącego służbowym samochodem głosu podczas wyborów już nie dostanie, słowa dotrzymałem, a wczorajsza sytuacja świadczy o tym, że mentalność jaśnie pana Dutkiewicza nie zmieniła się, a nawet problem posiadania władzy utwierdza go, o bezkarności poczynań Dolnoślązak
~jaskier
2014-04-16 06:14:27
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -2
łatwa sprawa ukarany podwójnie co tam złodzieje zabytków i ich właściciele którym brakuje oleju w głowie chęci może i zdrowia smutne ile to wszystko warte człowiek nic wart
~wroclawianka
2014-04-16 02:57:46
z adresu IP: (99.226.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie dobrze mi sie robi jak czytam te komentarze, zycze zdrowia
~25 lat demo
2014-04-16 02:46:55
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 1
wpadną odwiedzą BURAKi ni to PROTASY ALE pro zawsze
~na swojego
2014-04-16 02:31:02
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: -4
baranki zagłosują
~murarz
2014-04-16 01:03:19
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
tak sie leczy władza
~MAX
2014-04-16 00:48:32
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: 12
Prezydencie proszę szybko zdrowieć - wiem że chciał Pan przelecieć przed nadjeżdżającym z prawej strony tramwajem a tu pech że z lewej też zza muru wyjechał tramwaj i na reakcję było za póżno . Zdarza się - ... Proponuję swoją skromną osobę na szofera dla Prezydenta / dla tego że szanuję Pana mogę jezdzić nawet nieodpłatnie- były policjant w stanie spoczynku.
~hummer
2014-04-15 23:38:18
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -2
Zastanawia mnie jedno. Dlaczego ma jedynkę? Wrocławianin lądujący w szpitalu trafia na salę wieloosobową. Poza tym, mniej Opus Dei a więcej rozumu. Wtedy i zdrowie wróci.
~enka
2014-04-15 23:08:32
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
duzo zdrowka i juz lecimy z kasa placic ...
~Architekt
2014-04-15 22:28:07
z adresu IP: (91.217.xxx.xxx)
Ocena: 0
W takiej sytuacji pozostaje życzyć Prezydentowi duuuuużo zdrowia , bo kto inny jak nie ON spowodował, że Wrocław wygląda dziś tak pięknie i nadal się rozwija? Porównajcie sobie inne miasta w Polsce..,,,,, To zasługa Dutkiewicza i Jego zespołu! Dużo zdrówka i spokoju życzę Panie Rafale, proszę się nie przejmować wpisami negatywnymi, odpoczywać i myśleć POZYTYWNIE!!
~uczciwie
2014-04-15 22:20:12
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
A mi się podoba. Nie wypadek, rzecz jasna, ale proste przyznanie się do wszystkiego i poddanie karze. To nic w sumie nadzwyczajnego - tak powinno być, ale jakie to inne od np. tłumaczenia się z "raus" jednego gościa... Szybkiego powrotu do zdrowia !
~Wrocławianin
2014-04-15 21:17:40
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jaki prezydent, taka jazda!!!
~Zapał
2014-04-15 21:03:21
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wydaję mi się, że o 6 dopiero skończyli spotkanie. Wypadków nikomu nie życzę.
~matusz
2014-04-15 20:33:01
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
Także życzę powrotu do zdrowia, dobrze, że to się skończyło w ten sposób... A PR-owców i rzecznika biura prasowego UM sugeruję wymienić, bo kto przy zdrowych zmysłach wymyśla nagłe poranne wizyty u kardynała i potem rozmyśla się z nich, na korzyść Pana Dutkiewicza na pewno to nie działa (jakakolwiek prawda by nie była, to te tłumaczenia brzmią idiotycznie). To jeszcze raz dużo zdrowia!
~Janusz
2014-04-15 20:24:47
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
O jejku ile komentarzy.. dlaczego o 6 rano przed śniadaniem takie wizyty prezydenta i kardynała? Ludzie! No ale dobrze że tak się skończyło jak się skoczyło.
~xxxx
2014-04-15 20:12:41
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 2
o 6.00 rano z kardynałem?? jasne, pewnie to jego codzienna trasa!!
~Grzegorz Cyganik
2014-04-15 19:48:40
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
A czy Pan Dudkiewicz czekał w kolejce na badania ?
~kłodczanin
2014-04-15 19:36:14
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 1
Każdemu może się przydarzyć ! Dzięki Bogu wszystko dobrze się skończyło! Zdrowia życzę!
~Kłodzczanin
2014-04-15 19:31:21
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
Każdemu może się przydarzyć. Dziękować Bogu, że wszystko się dobrze zakończyło...Zdrowia życzę!
~Jan
2014-04-15 19:20:51
z adresu IP: (192.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dutkiewicz cos kreci.
~hummer
2014-04-15 18:53:30
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prezydent chciał uniknąć zderzenia z tramwajem jadącym od mostów Młyńskich w kierunku hali targowej. Skupił się na tym manewrze, a wtedy uderzył w niego inny tramwaj, jadący w kierunku placu Bema Za Gazetą Wrocławską
~Tomek
2014-04-15 18:44:01
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak to, chciał się spotkać z kardynałem i buk nie pomógł? Dziwne.
~Ona
2014-04-15 17:57:13
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dziwne jest, że spotkanie z biskupem miało się odbyć tak wcześnie rano. Bardzo dziwne...
~Zgryźliwa
2014-04-15 17:47:17
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -1
Powinni pana Dutkiewicza traktować i leczyć w szpitalu tak, jak każdego "normalnego" pacjenta. Powinno się też wyciągnąć konsekwencje dotyczące złamania przepisów ruchu drogowego. Jeśli jechał służbowym autem powinien mieć badania psychotechniczne.
~OC nie działa
2014-04-15 15:55:17
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -5
Czy kierujący samochodem służbowym urzędnik miał specjalne prawo jazdy.. tzw świadectwo kwalifikacji? Bo inaczej nie wolno mu prowadzić.
~a dlaczego nie...?
2014-04-15 15:54:15
z adresu IP: (85.128.xxx.xxx)
Ocena: -6
fot. UM Wrocław
~Pokutnikt
2014-04-15 15:39:15
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -6
Wszystko przez brak znaku STOP dla tramwaju !!! :))))) Niedługo pewnie go tam postawią aby chcącemu złamać przepisy urzędnikowi nic się nie stało już nigdy więcej.
~Rewik
2014-04-15 15:38:09
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: -2
Drogo, kosztowny prezydent, za remont tramwaju, za remont samochodu, za naprawę barierek, zapłaci ubezpieczenie, czyli każdy. Powstaje tylko pytanie dlaczego Dudi jeździ służbowym do domu i z powrotem. Wszak ma kierowcę na etacie. A pobiera z kasy ryczałt za korzystanie z prywatnego samochodu do celów służbowych?
~Zakaz ruchu
2014-04-15 15:31:30
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -4
"Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy" Nawet na świętym miejscu trzeba być czujnym...
~Kasia
2014-04-15 14:05:03
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
A czemu nie ma basenu pod łóżkiem?
~Tia
2014-04-15 13:56:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ciekawa spontaniczność. Kiedy wystąpiła? Gdy już jechał? Wszak to niemożliwe, bo musiał wstać o 5.00 żeby na 6.00 "spontanicznie" zajechać. Czyli "spontanicznie" nastawił budzik już wczoraj z wieczora?
~inna
2014-04-15 13:53:09
z adresu IP: (198.240.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po co te zdjęcia pana Dutkiewicza po wypadku? Tabloidyzacja radia...
~ajak
2014-04-15 13:10:09
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kara za te 10 000 drzew... Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
~karolina
2014-04-15 13:05:18
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wolałabym obejrzeć zdjęcia pojazdów, a nie gołego prezydenta ... :)
~Hmm
2014-04-15 13:04:52
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy prezydent i zastępcy korzystając z tego auta, składali stosowne deklaracje podatkowe co miesiąc i opłacali należny podatek???
~Szafa
2014-04-15 12:49:50
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: -8
złamanie miednicy swiadczy o tym ze to tramwaj uderzył w auto Pana Prezydenta .
~mat
2014-04-15 12:37:54
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
przynajmniej nie próbował się tłumaczyć na konferencji, tylko od razu przeprosił.
~~aaa to Fakt na nie PRW?
2014-04-15 12:28:22
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
a ja myślałam, że to porządne radio nie chciałabym NIGDY, zeby ktos mi robił zdjęcia po wypadku. Hieny! Wstyd. Bruk, a nie dziennikarstwo
~bachus
2014-04-15 12:25:53
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -6
Jedno jest pewne: ,,Co wolno prezydentowi to nie nam... maluczkim".Zdjęcie do artykułu- porażka:((
~kasia
2014-04-15 12:17:52
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 0
jesli juz ktoś opisuje wypadek to powinien zapoznać się z relacją świadków ...ja jechalam tramwajem 11 a dudkiewicz skrecil pomiędzy nadjeżdżające naprzeciw siebie tramwaje... miał farta że uderzył go tylko jeden a nie dwa..a nie dużo brakowało..
~CAQ
2014-04-15 11:50:27
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wytłumaczenie o prawie do korzystania z pojazdu jest NIEPEŁNE. Jak już napisano, auto należy do jednego z Wydziałów Urzędu Miejskiego. Aby prezydent mógł OSOBIŚCIE prowadzić auto należące do miasta, MUSI być na liście kierowców Urzędu (ubezpieczenie, regulamin korzystania, wydawanie i zdawanie pojazdu, rozliczenie kilometrów i zużycia paliwa). Czy jest? Czy dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie?
~Zygi
2014-04-15 11:40:31
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ale piszą - że samochód prezydenta został uderzony, bzdura ! piszcie - prezydent uderzył w tramwaj, piszcie prawdę
~Grazka
2014-04-15 11:40:29
z adresu IP: (107.178.xxx.xxx)
Ocena: 1
To nie pierwszy tego typu wypadek w tym miejscu! Sama bylam swiadkiem takiego wypadku jesienia 2013r. Po godz. 17 jechalam tramwajem linii 8 i nagle, zza Kosciola, wprost pod nadjezdzajacy tramwaj wjechal samochod. Na szczescie nikt powaznie nie ucierpial w tamtym wypadku. To miejsce jest bardzo niebezpieczne, bo Kosciol NMP Na Piasku calkowicie zaslania widocznosc motorniczemu i po prostu nie ma on mozliwosci szybkiego zahamowania w razie, jak samochod wyskoczy nagle zza Kosciola. Tak samo kierujacy samochodem nie widzi tam nadjezdzajacego tramwaju. Poza tym motorniczy tramwaju nie spodziewa sie samochodu w tym miejscu, bo po prostu samochod nie powinien sie tam znalezc. Ale znajac zycie, wiecej takich osob skracajacych sobie droge bylo, jest i raczej bedzie. Oby nie skrocili sobie zycia, dlatego tez konieczne jest CALKOWITE zamkniecie ruchu samochodow w tym miejscu poprzez postawienie tam jakichs blokad, czy np. slupkow!!! Niech samochodami jezdza gdzie nalezy, a nie w miejscach niedozwolonych, byle do przodu, na skroty i wprost pod tramwaj!
~Ania
2014-04-15 11:25:09
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
A ja myślę, że to zdjęcie celowo doradcy prezydenta od wizerunku kazali umieścić...jaki Prezydent biedny...
~Mariusz Czarnecki
2014-04-15 11:20:29
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -6
Gratuluję redaktorom, wklejenie takiego zdjęcia Prezydenta czy nawet mieszkańca Wrocławia, to szczyt chamstwa i niekompetencji.
~Nieczuma
2014-04-15 11:19:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zdrowia życzę . Psychicznego , bo to przyda się Panu i poprawi życie mieszkańców tego nieudolnie zarządzanego miasta .
~DarkdevilPL
2014-04-15 11:11:40
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jak najszybszego powrotu do zdrowia życzę P.Dutkiewicz !
~ppppp
2014-04-15 11:11:11
z adresu IP: (185.26.xxx.xxx)
Ocena: -5
ludzie czytajcie ze zrozumieniem.. prezydent dostal mandat a 300 zl bo tyle okresla taryfikator :-) znajomosc prawa w swoim kraju nie boli ;-)
~XYZ
2014-04-15 11:10:48
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 1
Całe szczęście, że obrażenia są tylko powierzchowne! Panie Prezydencie - szybkiego powrotu do zdrowia!
~vir
2014-04-15 11:08:23
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panie D. to , panie D. tamto dopowłazy!!!!! A może ktoś pożyczy zdrowia motorniczemu, on najbardziej ucierpiał w tej kolizji i wystraszeni pasażerowie, którzy dzięki panie D. wyszli bez szwanku.
~pfffff
2014-04-15 11:04:45
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 1
mandat 300 złotych :D też chce zostać prezydentem miasta :p
~yes
2014-04-15 10:56:59
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czerwinska jak zwykle zenada. Kiedys reportaz o wyciaganiu reki, teraz fot. prezydenta. PRW zniza sie do poziomu brukowca.
~Konrad
2014-04-15 10:56:04
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
spóźniłem sie przez niego do pracy, oddaj hajs bo hajs się musi zgadzać :)
~DePe
2014-04-15 10:49:02
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -7
zdrowia Panie Prezydencie
~tm89
2014-04-15 10:48:18
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -10
Zdarza sie najlepszym. Dobrze , ze przeorasza i ze nikomu sie nic nie stalo. Duzo zdrowia Panie Prezydencie!
~EdW
2014-04-15 10:48:09
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -7
To ważne, aby urzędnicy decydujący o sposobie dojazdu Wrocławian do pracy, sami korzystali z tych samych środków. Oczywiście czas Prezydenta jest ważny, ale korzystanie ze szczególnych przywilejów powoduje utratę wiarygodności.
~Iga
2014-04-15 10:45:31
z adresu IP: (91.219.xxx.xxx)
Ocena: 0
I po co zapier ...
~D.M.Fieger
2014-04-15 10:42:58
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zdrowia życzę P.Dutkiewicz
~www
2014-04-15 10:41:20
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Prezydent nabroił a ukarzą jak zwykle motorniczego
~min3znaki
2014-04-15 10:40:14
z adresu IP: (91.198.xxx.xxx)
Ocena: 3
pogieło was z tym zdjęciem?
~Tuhaj - Bej
2014-04-15 10:39:14
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tak się to kończy jak się nie wie gdzie jest klakson. Mógł zatrąbić, to może tramwaj by zjechał na bok.
~co się ich czepiacie
2014-04-15 10:38:44
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 6
to jest osoba publiczna i można mu zrobić zdjęcie nawet tam....
~Kimi
2014-04-15 10:37:17
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie jacy wy jestescie podli !!!! Slabo sie robi czytajac niektore komentarze! Do pracy sie wezcie a nie bzdury tu wypisujecie!!!!
~hu5
2014-04-15 10:32:06
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 12
No, cóż, tak to jest jak się omija koreczki jadąc przez Ostrów
~:(:(
2014-04-15 10:27:19
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szczątki św. pamięci prezydenta L.Kaczyńskiego upublicznione na ruskiej patelni , to Państwa nie zabolało.....
~ela
2014-04-15 10:26:46
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kto jest tak głupi aby robić takie zdjęcia w szpitalu ?
~Map
2014-04-15 10:25:24
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Takie zdjęcie? Chyba to przegięcie, mimo że osoba publiczna i w drodze do pracy.
~k.malach
2014-04-15 10:24:15
z adresu IP: (193.111.xxx.xxx)
Ocena: -1
etyka dziennikarzy prw poniżej krytyki, takie zdjęcia nie powinny być publikowane.
~:( :(
2014-04-15 10:22:24
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 2
Co ze zdjęciami z miejsca wypadku. Zacierania śladów przez milczenie.
~John
2014-04-15 10:22:20
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
Trzymam kciuki za zdrowie Pana Prezydenta ! Dobrze ze tylko tak sie to skonczylo. Znam doskonale miejsce wypadku i wiem ze jest ograniczona widocznosc wiec Oan Prezydent mogl nie zauwazyc w pospiechu nadjezdzajacego tramwaju zza kosciola. Szybkiego powrotu do zdrowia!!!!
~lleess
2014-04-15 10:21:09
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 6
zdaje mi się, że tam jest zakaz ruchu dla samochodów ....
~kinia
2014-04-15 10:19:21
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: -2
jak jeździ jak pokraka to co się dziwić a potem obetnie motorniczym tramwajów pensje żeby auto mieć nowe!!!!!
~Kasia
2014-04-15 10:13:45
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja po wypadku komunikacyjnym po przywiezieniu karetką do szpitala czekałam 4 godziny na 1 zdjęcie RTG, dostałam zalecenie żeby nosić kołnierz, po czym wypisano mnie ze szpitala i zdjęto mi "państwowy kołnierz" z szyi. Dobrze, że ten Pan jest prezydentem, przynajmniej zajmą się nim należycie. Gorzej pewnie będzie z motorniczym... tak czy siak ZDROWIA wszystkim życzę, a przede wszystkim naszej służbie zdrowa.
~Wvc
2014-04-15 10:02:38
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: -7
Kto takie zdjęcia upublicznia?!?
~zby
2014-04-15 10:02:24
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
ZAWSZE w takich przypadkach w komunikacie jest zawarta informacja "kierowcy byli trzeźwi" (albo nie). Tutaj cisza, nikt się nawet na ten temat nie zająknął...
~Atak
2014-04-15 09:56:10
z adresu IP: (94.197.xxx.xxx)
Ocena: -1
Motorniczy to pewnie terorysta albo beda go sadzić za próbę ataku ...
~Wrocek
2014-04-15 09:53:42
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Być może Pan Prezydent dzięki obecnym badaniom dowie się o "ukrytej" chorobie. Prezydenci nie mają czasu na badania lekarskie, a tu brak wyjścia. Zatem powrotu do zdrowia Panie Prezydencie!
~Maksi
2014-04-15 09:51:53
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
Boże Pan Prezydent taki blady...wygląda jak na sarkofagu :-(
~glews
2014-04-15 09:45:13
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ciekawe dlaczwego nie pokazują zdjęcf powypadkowych normalnych mieszkańców Wrocławia? Może mainstreamowe radyjko co powie na ten temat gawiedzi?
~gleon
2014-04-15 09:38:06
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -4
Kampania przedwyborcza toku, pardom w tłoku!
~gleon
2014-04-15 09:36:30
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kampania przedwyborcza w toku. pardom w tłoku!
~glews
2014-04-15 09:34:02
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -3
A ile promili nie napisali? Jakie fajne przedwyborcze zdjątko! Widać popularność spada i trzeba pokazać prezia na stole! Brakuje jeszcze żony trzymającej go za rękę i Napisu "Jesteśmy z Tobą!"
~Kasia
2014-04-15 09:33:15
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Trochę taka sama sytuacja jak z Protasiewiczem , może skończy się tak samo - kompromitacja
~TAURUS
2014-04-15 09:29:00
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jednego nie rozumiem. Dlaczego na zdjęciu sa policjanci?
~pikador
2014-04-15 09:25:59
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 5
Tomek - słabo znasz "życie", bo prezydent przyznał się do spowodowania kolizji. Zresztą nie miał wyjścia, bo w tym miejscu samochód w ogóle nie mógł jechać - a nawet gdyby, to na takim skrzyżowaniu tramwaj ma zawsze pierwszeństwo.
~fater
2014-04-15 09:25:54
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -3
No to znamy przyczynę wyłączenia Mostów Młyńskich dla ruchu samochodowego. Pan Prezydent musi mieć szybką drogę do pracy.
~dex
2014-04-15 09:21:53
z adresu IP: (85.232.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tym Nissanem jeździ pewnie częściej niż tylko na wieczorne spotkania. Kiedyś widziałem Rafała D. jak po porostu wracał o 16:45 z pracy do domu...
~zzz
2014-04-15 09:02:57
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -4
jak tak czytam komentarze poniektórych, to jest mi was żal...tyle złości, nie jesteście lepsi, a no polityce znacie się pewnie tak dobrze, że te kilka lat temu sami głosowaliście na Tuska :]
~Zygi
2014-04-15 08:42:53
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan prezydent powinien podać się do dymisji. Ten człowiek stanowi zagrożenie na drodze dla innych, jest niebezpieczny.
~berser
2014-04-15 08:29:18
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: -3
Czy kierowca, który spowodował wypadek był trzeźwy?
~Tomek
2014-04-15 08:27:47
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -2
~szafa, jakbyś nie zauważył/a to słowo "życie" zostało ujęte w cudzysłów. Do lekceważącego tonu wypowiedzi się nie odniosę, bo szkoda literek.
~dominik
2014-04-15 08:24:25
z adresu IP: (178.181.xxx.xxx)
Ocena: 4
tam generalnie jest zakaz jazdy samochodów. oczywiście prezydent jako "organizator ruchu" w mieście może uwolnić się od stosowania do takich zakazów
~JKK
2014-04-15 08:22:31
z adresu IP: (80.52.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mam nadzieję, że nie ucierpiał bardzo… Ale już się boję o naszą komunikację miejską. Kiedyś pewnie Pan Prezydent mail kontakt bliski z drzewem (stąd te wycinki), teraz wytną nam tramwaje… pozostaną autobusy (już jakiś prorok zamienił tramwaj na metrobus)…
~zatroskany
2014-04-15 08:21:48
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: -5
Powinien korzystać tylko z komunikacji miejskiej!
~Sisu
2014-04-15 08:17:39
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -2
I wszystkie tramwaje właśnie dlatego należy zlikwidować!!!
~szafa
2014-04-15 08:05:32
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 3
smutne te Twoje zycie Tomciu
~Tomek
2014-04-15 08:00:28
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 3
Cieszę się, że nikomu nic się nie stało, ale znając "życie" to winny oczywiście był kierowca tramwaju, bo przecież nie wielebny Prezydent miasta