Ważna wygrana koszykarzy Turowa

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-16 20:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To było jedno z decydujących spotkań przed fazą play - off. Zarówno Turów, jak i Trefl a także Stelmet Zielona Góra cały czas walczą o pierwsze miejsce przed decydującą faza rozgrywek. Początek spotkania układał się po myśli wicemistrzów Polski. Zgorzelczanie rozpoczęli od prowadzenia 7:2 a po 5 minutach wygrywali 14:9. Później grę opanowali zawodnicy Trefla i na niespełna 2 minuty przed końcem 1 kwarty gospodarze prowadzili 20:18 a po 10 minutach gry było 22:20 dla Trefla.

Druga kwarta wyglądała podobnie. Po 3 minutach gry gospodarze prowadzili 29:25. Kolejne cztery punkty zdobyli jednak zawodnicy Trefla i o czas poprosił trener Miodrag Rajković. Na niewiele to się jednak zdało. Zespół z Sopotu systematycznie powiększał przewagę i na niespełna 2 minuty przed przerwą prowadził 44:34. Trefl w drugiej kwarcie był zdecydowanie lepszy i co najważniejsze potrafił to wykorzystać. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 52:41 dla zespołu z Sopotu.

Trzecia kwarta znów rozpoczęła się dobrze dla Trefla. Po 3 minutach gry było już 59:43 dla gospodarzy. Zespołowi Turowa najzwyczajniej brakowało koszykarskich argumentów, aby nawiązać walkę z drużyną z Sopotu. Wicemistrzowie Polski próbowali rzutów z dystansu, ale wiele z nich nie trafiało do kosza. Stąd też przez większość czasu utrzymywała się kilkunastopunktowa przewaga Trefla. Turów pod koniec tej części gry zdołał nieco zmniejszyć straty i po celnym rzucie za 3 punkty tuż przed syreną Tony'ego Taylora na 10 minut przed końcem przegrywał już tylko 63:69.

Po dwóch minutach ostatniej kwarty utrzymywała się sześciopunktowa przewaga Trefla. Do dobrze grającego w pierwszej połowie Filipa Dylewicza swoje punkty dołożył Damian Kulig i przewaga zespołu z Sopotu zaczęła topnieć. Na 5 minut przed końcem meczu Turów przegrywał już tylko 75:77. Po kolejnej minucie było 82:78 dla Trefla i wtedy nastąpił zryw Zgorzelczan. W ciągu 90 sekund Turów rzucił 7 punktów, nie stracił żadnego i objął prowadzenie 85:82. Na minutę przed końcem wicemistrzowie Polski prowadzili 89:85 a chwilę później 91:85 i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Ostatecznie Turów wygrał to spotkanie 94:89. Najwięcej punktów dla zespołu ze Zgorzelca zdobyli Filip Dylewicz 18 i J. P. Prince 17.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 89:94 (22:20, 30:21, 17:22, 20:31).