Muzyczna Bitwa (Retransmisja)

Ewa Zając | Utworzono: 2014-04-21 07:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Muzyczna Bitwa Radia Wrocław, którą w tym roku zakończyliśmy 22 lutego, przyniosła sporo zaciętej muzycznej rywalizacji dużo dobrych, rockowych dźwięków.

Zwycięzcą tegorocznej edycji została grupa More Wine Please z Wrocławia. Oprócz niej posłuchamy też pozostałych finalistów: zespoły Frankenstein Children, Headline Crack i John Revolta.

Początek retransmisji w Wielkanocny Poniedziałek o godz. 20.00.

Dzień wcześniej, w niedziele również o godz. 20.00 przypomnimy finałowy koncert Muzycznej Bitwy 2012 z udziałem formacji: Centrala 57, Fałda Vida, Naczynia Połączone i Black Perfume.

A w oczekiwaniu na retransmisję przypomnijmy naszą relację z ostatniego Wielkiego Finału.

Przygotowania do trwały od południa. Na próbie generalnej pojawił się m.in. zespół More Wine Please - jeden z czwórki finalistów. Dopiero później okazało się, że to właśnie oni zdobyli główną nagrodę. Jak mówiła wokalistka grupy, Małgorzata Rabiega - emocje i stres narastają z każdą minutą.

Publiczność jeszcze przed koncertem spodziewała się dobrej zabawy.

Wielki Finał Muzycznej Bitwy rozpoczął zespół Centrala 57 - zwycięzcy zeszłorocznej edycji. - Dziś to był zupełnie inny występ - mówił wokalista grupy Paweł Tur.

Część konkursową - zgodnie z wynikami losowania - otworzył zespół Frankenstain Children. Młodzi muzycy z Ząbkowic Ślaskich przyjęli to z mieszanymi uczuciami. - To bardzo trudne zadanie zagrać jako pierwsi - mówili.

Na zakończenie, na scenie pojawił się zespół Lipali, gwiazda wieczoru. Gorąco przyjęci przez publiczność zaprezentowali swoje największe przeboje i bisowali. - W waszej sali grało nam się wyjątkowo dobrze - mówił po koncercie lider grupy Tomasz Lipa Lipnicki.

- Tym samym zakonczyła się część konkursowa - mówił Wojtek Janicki, prowadzący program.

Ostatecznie w sobotę po 22.00 w Muzycznej Bitwie wszystko stało się jasne. More Wine Please wygrywa dziewiątą edycję największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Opuszczając naszą Salę Koncertową z czekiem na 10 tys. złotych muzycy More Wine Please nie ukrywali radości. Poza nagrodą pieniężną zespół zagra też 6 września na koncercie Radia Wrocław Nowe Brzmienie, którego gwiazdą będzie Edyta Bartosiewicz.

- To jest nasz wieczór - cieszyli się!

Drugie miejsce zajął zespół John Revolta. Kolejne odpowiednio: Headline Crack i Frankenstein Children.

Finał dziewiatej edycji Muzycznej Bitwy przeszedł zatem do historii. Publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę Radia Wrocław, po koncercie nie szczędziła pochwał wszystkim bohaterom wieczoru.

Wszystkim uczestnikom koncertu - zespołom i wspaniałej publiczności - dziękujemy! Do zobaczenia za rok. A wcześniej, 6 września spotykamy się na wyjątkowym koncercie na Wyspie Słodowej - Nowe Brzmienie Edyty Bartosiewicz!

fot. Justyna Chybalska/ więcej zdjęć z próby i koncertu w galerii pod artykułem

SYLWETKI WYKONAWCÓW:

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół FRANKENSTAIN CHILDREN To najmłodszy wiekiem zespół nie tylko finału, ale też całej edycji. Tworzy go trójka licealistów z Ząbkowic Śląskich."Gramy pozytywnego rocka, którym chcemy zarazić większa liczbę słuchaczy" - deklarują - "lubimy grać na żywo, bo wtedy nasza energia udziela się publiczności".Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja HEADLINE CRACK. To zespół wrocławski założony trzy lata temu. "Dla nas dotarcie do finału już jest zwycięstwem" - mówią - "do koncertu jednak przygotowujemy się intensywnie i na pewno damy z siebie wszystko". Jak wspominają - muzyka zawsze była dla nich bardzo ważna: "jeszcze przed rozpoczęciem wspólnego grania muzyka była naszym hobby, poświęcaliśmy jej wiele czasu - na słuchanie, chodzenie na koncerty i niekończące się dyskusje".Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest wrocławska grupa More Wine Please. "Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki" - mówią - "może nie wiemy jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas ale i u słuchaczy ". Jak zabrzmią ich akustyczne dźwięki w Sali Koncertowej Radia Wrocław? - pytaliśmy się przed finałem. Jak się okazało - na miarę zwycięstwa!Ostatni do finału dotarł JOHN REVOLTA, grupa założona trzy lata we Wrocławiu. "Czerpiemy garściami z tego co najlepsze w rocku, grunge'u i stonerze" - mówią - "nasze przesłanie? Wolność i pusta autostrada w sam środek Słońca". Moc, energia, bezkompromisowość.Na nasze finałowe koncerty zapraszamy też największe gwiazdy polskiego rocka, w ostatnich latach gościliśmy m.in. TSA i Acid Drinkers , teraz na scenie zobaczyliśmy zespół Lipali z charyzmatycznym liderem Tomaszem "Lipą" Lipnickim.Koncert rozpoczęli ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy - Centrala 57.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama