Jak walczymy z grypą? (Posłuchaj)

IAR, Radio Wrocław, Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2009-12-01 15:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W przychodniach ma się pojawić kilkadziesiąt tysięcy maseczek, do żłobków mają trafić termometry. Największe kontrowersje budzi pomysł dezynfekowania przez kierowców i motorniczych miejskich autobusów i tramwajów. Ich zdaniem to absurdalny pomysł - jak mówią nie mają na to czasu (Posłuchaj):

Pasażerowie wrocławskiego MPK są podzieleni w tej sprawie (Posłuchaj):

W sklepach, urzędach, szkołach i komunikacji miejskiej mają się pojawić ulotki i plakaty informujące jak chronić się przed grypą.

A póki co Rzecznik Praw Obywatelskich skierował wniosek do prokuratury przeciwko minister zdrowia. Janusz Kochanowski uważa, że minister nie dopełniła swoich obowiązków w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Chodzi o brak szczepionek przeciwko wirusowi grypy AH1N1.

Tymczasem na Dolnym Śląsku brakuje leków na zwykłą grypę sezonową. Urszula Sławińska-Zagórska z inspektoratu farmaceutycznego przyznaje, że w aptekach i w hurtowniach w regionie nie ma żadnych zapasów. Nadzór farmaceutyczny jedynie monitoruje sytuacje i zgłasza braki w ministerstwie zdrowia. Nie ma na razie żadnej reakcji na te doniesienia.

REKLAMA
Dźwięki
Relacja Radia Wrocław cz. I
Relacja Radia Wrocław cz. II

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama